| anonim_4396 a întrebat:

Am 1.70 si nu stiu ce sa fac sa nu mai cresc.Eu sunt o persoana care nu rezista fara tocuri de cel putin 10 cm.Asa sunt eu mai finuta. Port nonstop rochii si fuste, pentru ca imi plac foarte mult si fara tocuri inalte mi-ar fi rusine deoarece fetele de pe strada poarta toate tocuri foarte inalte.

Răspuns Câştigător
| DarkOrbitMoon a răspuns:

N-ai cum sa-ti incetinezi cresterea. Daca ai 16-17 ani oricum nu vei mai creste mult, maxim2-3cm,asa ca nu vad de ce ti-ai face probleme.

19 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! In primul rînd nu poti tu oprii cresterea, asta este ceva natural, este foarte bine ca doresti sa fii o fată elegantă mereu pe tocuri, finuță cum zici tu, tocurile inalte fac piciorul frumos, deci poartă le cu plăcere tocurile, ce vârstă ai? Multa sanatate si mult succes.

| SiMpLa a răspuns:

Nu te inteleg.Cu tat esti mai inalta cu atat esti mai frumoasa si admirata de ceilalti pe strada, ai grija cu tocurile astea ca te termina de spate vei avea probleme de sanatate incearca si ceva mai jos, Si de ce sa te faci de ras?

| Violleta2022 a răspuns:

Port tocuri cui de 10 cm de peste 32 de ani si ma simt foarte confortabil in ei!
Probabil stau pe tocuri cam 10 ore pe zi, 8-9 ore la servici, plus drumul dus si intors. Ca si fatuca asta, am 1.70m, dar nu mi se pare deloc ca sunt prea inalta.

| Wøodenpints a răspuns:

Cum adică nu rezişti fără tocuri de cel puţin 10 centimetri? Ai un handicap ceva care nu-ţi permite să umbli încălţată cu chestii normale? Dacă nu, înseamnă că eşti doar o altă piţipoancă ce are impresia că-i mai interesantă dacă-şi ridică înălţimea capului cu 10 centimetri.

Iar pe tocuri eşti mai predispusă la viol, din cauza mobilitatii scăzute, dar ştiu că asta nu te deranjează.

| LanaSpectrum a răspuns (pentru Wøodenpints):

Wow...asta a fost cel mai tare raspuns pe care l-am vazut!

| AtateaConditii a răspuns:

Fetele scunde poarta tocuri ca sa para mai inalte, imagineaza-ti o girafa pe tocuri( cam asa arati tu) nu vreau sa te jignesclaughing dar eu am 16 ani si sincer nu stiu sa umblu pe tocuri, cad la fiecare 5 minute. De crescut poti sa te opresti la 18-20 de ani. Este o boala pe tema asta, era o fata de 13 ani care avea 1.70.

| KristalPop a răspuns:

Înseamnă că te descurci grozav la "meseria" străzilor.
Revino-ţi, majoritatea fetelor moderne şi cu capul pe umeri nu poată tocuri mereu, şi mai ales nu pe stradă. Mi se pare anormal să porţi non-stop tocuri, rochi etc.
Asta nu te face mai "finuţă", te face mai idioată.

| Yasmin875 a răspuns (pentru KristalPop):

Eu ma imbrac asa ca asa ma simt bine.Nu imi spui tu cu ce sa ma imbrac.

| KristalPop a răspuns (pentru Yasmin875):

Nu te-am judecat, nu te-am agresat, te-am sfătuit doar.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru KristalPop):

Vezi ce prostii spui? Lasă fata sa poarte tocuri, ce ai?

| CannbalCorpse a răspuns:

Deja mi te imaginez pe tocuri de 10 cand zapada p'afara e de 30 cm...

| BrokenArrow a răspuns (pentru CannbalCorpse):

Ce mai... nu mai dă bani la patinoar. Dă la spital laughing

| FearOfTheDark a răspuns:

N-ai cum sa iti opresti cresterea.
Sfatul meu e sa porti in continuare tocuri daca te simti bine, daca iti place sa fii eleganta.

| BrokenArrow a răspuns:

Tocuri de cel puţin 10 cm? Şi câte ore le porţi pe zi?
Maamă... după câteva ore imi vine să dau de pereţi cu alea de 10. x.x

| Yasmin875 a răspuns (pentru BrokenArrow):

Pai,cam 5-6 ore pe zi le port.Eu cand le dau jos ma ia ameteala.

| BrokenArrow a răspuns (pentru Yasmin875):

Şi sunt de cel puţin 10 cm? Şi eşti de părere că eşti prea inaltă cu ele? Poartă de 5 cm thinking
Şi nu inţeleg de ce ar trebui să-ţi fie ruşine când vezi alte fete cu tocuri inalte. Vorbim despre pantofi aici, nu despre pantaloni rupţi in fund. Atunci ar trebui să-ţi fie ruşine laughing

| Solsagan a răspuns:

Adică, eşti complexată că eşti înaltă ( asta se înţelege din,, nu stiu ce sa fac sa nu mai cresc " ), dar porţi tocuri de 10 cm? straight face
Eşti decât o altă piţipoancă.

| Luchius a răspuns:

Sfatul meu e sa porti ce iti place si ce e comod nu ce poarta majoritatea fetelor. Daca majoritatea fetelor ies in fundu gol pe strada ca asa e moda vei face si tu asta? Finetea nu sta in tocuri de 10+ cm, dimpotriva, niste tocuri uriase nu dau in aspect asa placut.