| aanddreea4niiko a întrebat:

Buna TPU.! happy Am 14 ani si sunt in clasa a8-a. Anul acesta a inceput sa imi placa de un coleg. puppy dog eyes, acesta sta in spatele bancii mele happy. mereu in timpul orelor ma atinge cu picioarele pe sub banca, in pauze se tot baga inseama. imi zambeste tot timpul. sta pe langa mine; parca m'ar analiza!winking. nu stiu ce sa cred. oare si lui ii place de mine straight face?. cum as putea sa-i spun ce simt pentru el; x? sau cum as putea sa ma apropii mai mult de el puppy dog eyes?, Dau Funda!:X

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Zambeste frumos de fiecare data cand vi se intalnesc privirile, cere-i ajutorul(o parere) in legatura cu ceva, chiar daca nu e necesar.
Arata-i in mod discret ca ii agreezi prezenta, nu fi ostentativa si nu te grabi sa-ti marturisesti sentimentele fata de el, pana cand nu esti convinsa de ele.

1 răspuns:
| DyaLove a răspuns:

Clar te place. Dar sincer cred ca daca tot e asa el ar trebui sa faca primul pas. Daca nu incearca si tu sa te bagi in seama cu el. Sper ca te-am ajutat.