| Cigarettă a întrebat:

Heiiii!

Deci. Îmi place de un coleg din clasă. Mulţi colegi mi-au spus că şi el mă "place", cât şi 2 profi straight face. Mereu ne tachinăm, în timpul orelor se "holbează" la mine, mereu îmi zâmbeşte, nu mă lasă în pace[ba mă gâdilă, ba mă ia în braţe...], mereu se bagă în seamă, mereu face glume pe seama mea şi mai mereu se aşează lângă mine şi nu mă lasă în pace...
Ce să cred din toate ăstea?
Şi mai e şi faza că mai mereu stă cu o "colegă" care este foarte invidioasă pe mine pentru că el îşi "petrece" unele pauze cu mine laughing, iar pe ea abia o bagă în seamă, dar sunt momente când EL se duce la EA o ţine în braţe [pe genunchi],, stă foarte apropiat de ea şi chestii d-ăstea deşii uneori îşi întoarce privirea către mine [EL]b-)
Încearcă să mă facă geloasă sau ce? Sunt foarte confuză. Nu ştiu ce să cred!
Help puppy dog eyes

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Te place si pe tine, dar si pe ea.

| Solitude15 a răspuns:

El te iubeste si vrea sati demonstreze

| SeeDifference a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-l intrebi. Eu sunt genu ala de baiat si as prefera sa ma intrebi inainte sa tragi nconcluzii pripite.

| Cigarettă explică (pentru SeeDifference):

Sunt timidă rolling eyes. Când vorbesc cu el mă bâlbâi, când vorbesc cu alţi băieţi n-am stres rolling on the floor x_X

| SeeDifference a răspuns (pentru Cigarettă):

Atunci balbaieti intrebarealaughing

| AdevărulGolGoluţ a răspuns:

Prima data, tine minte ca relatiile cu colegii de clasa sunt foarte grele, aproape imposibile. Dar merita incercat big grin Acum, e clar ca te place, mai ales ca e baiat, noi placem fetele pentru simplu fapt ca sunt fete laughing Probabil se duce la cealalta sa vada ce reactie ai tu, daca iti pasa sau nu... Vorbeste cu el singura, vezi daca poate fi mai mult big grin Mult noroc happy

| Cigarettă explică (pentru AdevărulGolGoluţ):

1. Cam ai dreptate "relaţiile dintre colegi sunt imposibile"...
2. Sunt timidă blushing, şi când vorbesc cu el mă bălbâi rolling on the floor

| AdevărulGolGoluţ a răspuns (pentru Cigarettă):

Asta nu inseamna decat ca il placi mai mult decat un simplu amic, lucru care e bun big grin Atata timp cat si el te respecta si vrea acelasi lucru ca tine. Daca te balbai fata in fata, ia legatura cu el pe facebook sau pe mess, mesaje pe telefon, sunt multe metode big grin

| Iulica123 a răspuns:

Pai cand o ia in brate pe colega ta vrea sa te faca geloasa tongue din spusele tale el te iubeste mult dar nu stie cum sa iti spun happy Si nu o baga in seama pe colega ta ii este ciuda raulaughing Tu ai grija ce faci si cum te comporti cu el! Succes la Relatia voastra ( daca va fi) :*