| ProdanNatalia a întrebat:

Buna TPU, am nevoie de un sfat, faza este că eu i-am spus acum câteva zile bff meu un secret mai intim și nu vr să îi spună cuiva. Problema este că ea este o fata f bârfitoare și maica-sa la fel, vorbesc totul. Și mama ei e prietena cu mama mea și mie sa nu ii spuna, ce pot face? sad

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Daca pe ea o stii ca fiind barfitoare de ce i-ai mai spus secretul? Vorbeste cu bff-ul sa il tina pentru ea, nu sa-i transmita mai departe mamei ei care poate discuta cu mama ta.Pe viitor ai grija ce vorbesti cu astfel de oameni si sa stii ca ai iesi mai castigata daca in privinta chestiunilor intime ai considera-o pe mama ta bff, dand dovada de sinceritate si transparenta.Adica asa ar fi mai safe, asa e indicat, pentru binele tau, dar desigur ca tu esti libera sa procedezi cum doresti.

3 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Iti asumi. Si data viitoare ai grija cui ii spui chestii personale ce te-ar putea afecta negativ.