| Ishq333 a întrebat:

am nevoie de un sfat in privinta culorilor big grin Imi tot storc creierii de ceva timp si nu ma pot hotari sad Vreau sa schimb mobila in sufragerie, dar nu stiu ce culori sa aleg. Peretii sunt galben-pai, tavanul albastru, peretii falsi (un fel de colti, pozitionati pe margine) sunt portocalii, jaluzelele verticale sunt cu galben si albastru, iar canapeaua este maro-inchis cu albastru. Ce imi sugerati?

Răspuns Câştigător
| samy88 a răspuns:

Dat fiind nuantele de albastru care sunt pe tavan, canapea si la jaluzele as merge pe o mobila cu nuanta de albastru, totusi te poti gandi si la o redecorare a peretilor prin schimbarea culorilor care dupa parerea mea sunt un pic agasante (dar totusi, gusturile si bugetele nu se discuta).
Daca esti un pic nationalista ai pute merge pe o mobila rosie care impreuna cu tavanul albastru si peretii galbeni ar arata dragostea fata de drapel, iar ca si competare sa schimbi cateva lamele la jaluzeaua verticala punand alaturi de cele existente cateva lamele rosii, (pentru acest aspect iti pot recomanda pe cei de la www.jaluzele-verticale.biz, care mie mi-au facut o treaba grozava si sunt si profesionisti), la mobila nu iti pot recomanda pe nimeni din pacate :(. Succes in reamenajare si o FUNDA doar daca implementezi ceva din sfatul meu.

1 răspuns:
| Miree a răspuns:

Ce, crezi tu de cuviinta. Eu personal as opta pentru un verde, sau un galben mai deschis/inchis.