| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Am o verișoara care are o problema cu diferența de înălțime dintre doua persoane ( aceștia fiind un cuplu ).
Daca de exemplu băiatul ar fi cu 5 sau 6 centimetri mai înalt decat fata, ar fi o problema mare, adică diferența nu e enorma, noi fiin obișnuiți sa vedem diferența de înălțime de 10, 20, poate si 30 de centrimetri diferența între porumbeii unui cuplu.
Va multumesc!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Bun; și întrebarea este...

| PatricheToT a răspuns:

Bună, nu prea înțeleg ce răspunsuri aștepți având în vedere că ai prezentat doar problema și nu și la ceea ce vrei să ajungi.Eu îți pot spune doar că mentalitatea și concepțiile unei persoane sunt greu de schimbat și nu cred că îi poți spune mare lucru, dacă nu va vrea să înțeleagă, pur și simplu nu o va face.Cred că criteriile de genu sunt doar niște scuze ca să ai motive să refuzi, sau chiar să închei o relație, odată ce îți place o persoană nu mai contează cât de înaltă este sau dacă se încadrează în idealul de partener pe care cu toții îl avem, acestea sunt doar niște repere de care nu trebuie să ții cont mereu, iubirea adevărată nu se măsoară și nu se vede, ci se simte. Dacă nu poți iubii pe cineva din adâncul inimii, să simți cu adevărat că persoana aia e tot ce ai nevoie, dacă nu există o relație de interdependență între cei doi atunci nu este iubire, este doar o iluzie creată de mintea noastră, doar ne impuneam să iubim. Dacă este așa de legată de acest criteriu de înălțime atunci verișoara ta nu a cunoscut iubirea adevărată, evident că ai nevoie de timp să te apropii sufletește de persoana pe care o consideri partener și să o înțelegi și iubești exact așa cum este, iar ea la rândul ei să facă la fel, dar dacă începem cu lucruri de genu : ești prea scund/înalt, nu ești blond cu ochii albaștrii, mie îmi plac persoanele brunete, nu ai un loc de muncă bun și mașină, atunci ai de așteptat ca Cupidon să îți tragă o săgeată în fund și să realizezi ce este iubirea cu adevărat.