| Irina009 a întrebat:

am un Samsung Galaxy j7 2017. îl am de două luni am folie de sticla pe el. dar l am scapat. jos si atunci când l am luat a spus ca nu are folie pentru tot ecranul. Si am luat de aia care avea ei ca cică e prea nou etc. Si acum l am scapat. Si s-a spart ecranul... am fost la Gsm. 600 ron
... Si mi-a spus un țigan de la Gsm. ca cică s ar putea să risc. ca cică are sticla subtire si s ar putea să se strice de tot. Si am intrat in panica si am continuat să mai intrebare si nu mi-a mai spus nimeni lucrurile pe care mi-a spus ala...

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi in servis cu el si il vor face ei, dar nu gratis, chiar daca telefonul este in garantie reparatia costă deoarece tu l ai stricat, cum l ai scapat pe jos? Asa neatentă esti? La telefoanele acestea noi reparatiile sunt foarte scumpe, asa ca țiganul(asa cum îi zici tu) posibil sa fi avut dreptate cand ti a zis ca că costă 600 lei. Ori il repari cu 600 sau mai mult, poate la el era 600 alt servis are alte preturi, ori il vinzi cu 150 -200 lei pe olx. Ce varsta ai? Mersi

| Irina009 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am fost la toate servisurile din apropriere toti imi cereau 600 ron stii, si am fost la un servis care e țigan ca se vedea si mi-a spus ca s ar putea să risc... pe mine ma intereseaza daca e adv ca s ar putea să risc ca mi-a spus ca ecranul telefonului e foarte subtire si s ar putea strica tel cand va baga sârmă ca a spus ca foloseste o sârmă anume. stii. Si asta ma interesa pe mine. Nu ma intereseaza banii cat costa
. Doar dacă e adv... ce a spus omul ala. Si faza e că a dat cineva peste mine eu azi de dimi m-am trezit speriată. ca un fel de paralizie la mana. Nu puteam sa o mișc de loc asa ca am dat o peste cap. Si a inceput sa ma doare foarte rau încheietura. trebuie s-a ma duc la scoala. îl țineam in mana stanga. Si tvr sa dau mai grupul clasei ca voi întârzia atunci când am dat o prietena m ă vazut eu n am văzut o si a sărit gen pe mine mi-a căzut telefonul jos si cum am eu folia ca nu e pe tot ecranul. in parti atunci când a căzut intr o piatră mica s-a spart pe margine si s-a întins tot ecranul-.-... Si cam asa e eu doar ce sa stiu daca e adv ce mi-a spus tiganasul. ii spun țigan ca era tigan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E spart display-ul sau doar touch-ul?

| Irina009 explică (pentru anonim_4396):

Doar touch ul

| anonim_4396 a răspuns (pentru Irina009):

Doar touch-ul e ieftin e vreo 250 de lei cu tot cu montat, te tepuiau aia cu 600