| Delia2Delia a întrebat:

happy Am vorbit cu o colega din clasa sa ne intalnim in oras maine. Problema este ca nu aveam pe cine sa mai invit ca majoritatea prietenilor sunt ori la mare, ori la munte ori la tara, la bunici sad Dar nu este problema cum ca as fii ramas cu ce este mai prost, e chiar draguta acea fata insa amandoua suntem cam timide, si totusi ma gandesc ca ar trebui sa deschid eu discutia si nu prea imi vine nimic in mine deoarece este ne cunoastem de anul asta, din al2lea semestru si habar nu am despre ce sa vorbim dar as vrea sa ne imprietenim. Voi se imi sugerati? Si inca ceva: astazi mama a gatit un soi de ghiveci de legume si ma ustura/arde/mananca ( nici eu nu stiu prea bine ) gatul incontinuu de cand am mancat din el crying Ce sa fac sa-mi treaca? Multumesc, funda happy

6 răspunsuri:
| iulia972 a răspuns:

Buna! pai intreaba-o ce muzica ii place, ce filme ii plac, ce ar vrea sa faca pe viitor sau o mai poti intreba ce nu a realizat pana acum si ar vrea. Nu stiu sunt multe.
In legatura cu durerea de gat te poti duce la farmacie si sa iei pastile de gat Strepsils poate iti va mai ameliora durerea.

| Gogu06 a răspuns:

Ia-o asa cu o discutie prieteneasca gen:"Ce faci fa proasta draq, nu te-am mai vazut demult panaramo, ia uite ce toale ti-ai tras, de unde vii, de la ce parastas sau inmormantare." Ia-o cu complimente d'astea sa o faci sa se simta in largul ei si apoi puteti sa discutati despre una, alta...

| nowar a răspuns:

Pai vorbiti si voi despre scoala, ce hobby-uri aveti, daca ii plac animalele, intreab-o ce preferinte are in materie de muzica.Subiecte sunt multe si foarte usor de gasit. Intreab-o daca i-a placut acest semestru la scoala. Cat despre durerea in gat laughing nu stiu ce sa iti sugerez, bea multa apa!winking

| AsdfghjkI32 a răspuns:

Subiect de conversatie gasesti din orice, numai uitandu-te pe strada, vezi copacii si spui ca vrei sa iti iei o bluza de culoarea frunzelor copacilor sau te uiti la un caine si vrei sa iti iei si tu unul asemanator si tot de face conversatie, de la un subiect deviezi fara sa iti dai seama la altul.
pentru gat te sfatuiesc sa bei ceai si sa iei decasept si bomboane de menta, mie mereu imi trece multumita lor!
sper sa te distrezi maine si nu uita ca din orice vezi se poate face un subiect de conversatie

| anonimlove123 a răspuns:

Si eu am momente din astea sti care e cel mai simplu lucru ca sa primzi tupeu sti momentu ala cand asculti o melodiee si deodata peronalilitae ta se schimbaaa eu asa fac cand ies cu un tip si sunt timida imi pun castile in cap cu o melodie rap dstea de strada tupeisa ma las dusa de val si te gadesti ok ce se poate inampla daca o dau in bara nul mai vad niciodata dar nu voi face asta

| GeorgykR a răspuns:

Incearca sa fi tu si asa va imprietenitiwinking ...despre durere nu stiu big grin