| asjkldfg a întrebat:

As dori sa fac o felicitare pentru unchiul meu care este in Austria...Si as vrea sa scriu "Craciun fericit!" in germana dar habar n-am cum se spune...Ma puteti ajuta?

Funda+vot tuturor

Răspuns Câştigător
| C0rinne a răspuns:

Merry Christmas. ca si in engleza happy

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

A face e una şi a scrie e altceva.
A face, aici în context, are sensul de a o confecţiona tu.
Iar dacă e unchiul tău, ce rost are să-i scrii în limba germană? El nu e român? Scrie-i pe româneşte, că e mai plin de suflet.

| asjkldfg explică (pentru corolav):

Pai da, eu confectioez felicitarea iar sotia lui e din Austria si doream sa inteleaga si ea ce am scris fara a-i explica el.Iar pe google traducere nu traduce nici o data bine...

| andra121 a răspuns:

Merry Christmas

| MaDaLyNa777 a răspuns:

Intra pe google traducere si acolo selectezi limba in care vrei sa traduci si introduci textulwinking bafta! :*