| deea_6811 a întrebat:

as vrea sa prepar un fel de salata dar nu o salata normala cu rosii castraveti bla bla ceva mai special dar cu putine calorii si sa nu contina ulei happy multumesc dau fundita :*!

Răspuns Câştigător
| CARMENCITA a răspuns:

O salata verde, ceapa verde,(zeama de lamaie, o lingurita ulei masline, sare, se amesteca si se toarna peste salata), branza cuburi de oaie sau vaca, cateva masline, un castravete. Unii pun sunca sau piept pui fiert. O salata verde, ceapa verde, masline, lamaie, sare, inele calamar sau ton in apa din conserva.Cartofi fierti rosii taiati cuburi, masline, jumatate ardei rosu, peste afumat sau marinat, sare, piper, zeama lamaie, marar.