| Anda_7264 a întrebat:

Buna TPU...As vrea sa scriu un decalog al profesorilor, mai precis sa scriu 10 reguli razlii pentru profesori, folosind doar vreme la modul conjunctiv ( ex : sa mearga, sa faca, sa citeasca - PENTRU CINE STIE MODURILE SI TIMPURILE VERBAE). Dati-mi si mie niste idei va rog frumoos love struck Fundaa love struck

2 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

Apăi tu fată dragă sigur nu le știi.
Doamne, ai citit ce ai scris înainte să postezi?
Lasă profi în pace, că ești praștie la română, lasă oamenii inteligenți să facă din astea „razlii", tu nici să scrii corect nu știi.

| Anda_7264 explică (pentru DarQueen):

Auzi mai asta desteptu,tu taci dracu, ca aasta era un exercitiu care ni l-a dat la tema la romana si in primul rand am scris din graba, nu mai critica tu si vezi-ti de treaba ta nu mai beli p*u*l*a atatwinking Eu zic mai bine sa iti vezi de rahaturi-le tale si sa taci din gura...n-am nevoie de criticiwinking Hai zatwinking