| LittleulUnicorn a întrebat:

as vrea sa va cer sfatul.In ultimul timp ma sperii foarte tare, sunt nelinistita.Am foarte multe temeri.Mi-e frica de intuneric,de oglinzi,sa ramin singura pe mai mult timp, a inceput sa imi fie frica de mine.Ce sa fac? Cum sa scap de starea asta?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Pentru inceput incearca sa nu te mai uiti la desene/filme care te sperie sau au un caracter violent.Iesi mai mult din casa, petrece timp in aer liber cu prietenii.Nu te mai gandi la aceste lucruri ci inlocuieste`le cu activitati.Frica este doar in imaginatia ta in aceste cazuri, nu exista nici un pericol real dincolo de ea.Incearca sa faci exact lucrurile de care iti este frica, stiu ca este greu, dar macar incearca si vei vedea ca nu se intampla nimic.

4 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Un psiholog ar fi bun.
Eu îți sugerez să începi schimbându-ți numele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prea multe filme horror/povești de groază?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noname ti-ar spune sa treci pe veganism, ca din cauza carnii ai fricile astea.

| madymeow a răspuns:

Teama e doar o iluzie. Cand vei intelege asta vei fi libera.