| BlueOctober a întrebat:

Azi ar fi trebuit sa nasc pe 10 dar, nimic important, la voi mamicilor cum a fost? ati nascut la termen? la mine e primul copil si e baiat

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ambii mei copii s-au grabit,fiul meu cu doua saptamani, fiica cu cateva zile, asa ca nu am avut timp sa astept.
Dar emotii am avut si ma temeam si eu de durere.Grecii,aici unde sunt,au o vorba tare buna pe care o ureaza in asemenea cazuri:
Sa nasti c-o singura durere!
Si,cand ti-o spun din tot sufletul si te privesc deschis in ochi, prinzi un curaj nebun.
Asa ca, nu te teme si sa nasti cu o singura durere!
O vei uita automat cand iti vei strange puiul la piept!

| BlueOctober explică (pentru greece12):

Mulumesc! sa speram ca asa va fi!

| greece12 a răspuns (pentru BlueOctober):

Ai incredere si sa fii calma.Toate cele bune!

| mona a răspuns:

Si eu am un baiat de 3 ani, l am nascut exact cu trei zile inainte de termen dar o prietena care a nascut si ea baiat, a trecut de termen cu 10 zile, acum mult nu mai ai, eu iti doresc o nastere usoara si un baietel sanatos

| BlueOctober explică (pentru mona):

Multumiesc,si tie si intregii familii sanatate si bucurii

| BlueOctober explică (pentru mona):

Merci si tie si intregii familii sanatate! aabia astept sa imi vad puisorul cu toate ca mi-e tare frica de durere

| mona a răspuns (pentru BlueOctober):

Mersi la fel pentru urariile de bine, sa revi cu un mesaj dupa ce nasti si sa ne dai vestea cea mare[si cum nastere fara durere nu exista, gandeste-te ca durerea nu se compara cu bucuria ce o ai dupa nastere...numai bine