| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.Ca tehnician radiolog in UK castigi cel putin 2500-3000€ pe luna? As vrea sa raspunda doar cei care stiu sau lucreaza in UK sau in domeniu! Multumesc!

6 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

La început in UK nu vei castiga atat.
Dacă ai certificări poti castiga acei bani fara probleme in domeniul acesta.
Nu lucrez in domeniul acesta dar poti cauta salariile si locuri de munca impe google.

| Eireann a răspuns:

Banuiesc ca stii ca nu o sa fii platit in euro daca lucrezi in UK. Daca reusesti sa te angajezi la un spital mare eventual in Londra (unde oricum e extrem de scump sa traiesti) poti sa ajungi la £2000 daca ai noroc.

| anonim_4396 explică (pentru Eireann):

Stiu ca in lire se plateste.Dar eu pe net am citit ca pe an un tehnician radiolog poate ajunge la 40.000 lire pe an.Repet pe an.Stiu ca o chirie e destul de scumpa.Dar oricum pe langa acest job mai vreau sa lucrez ceva.Sa am 2 joburi.

| Eireann a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu am auzit de tehnicienii radiologi, cel putin nu cei din spitalul unde am lucrat, sa aiba asa salarii fabuloase. £40. 000/ an e un salariu destul de mare si in NHS sunt multe asistente care nu vad banii astia si ele castiga mai mult decat tehnicienii, am vazut pe grilele de salarizare. Asta cu 2 joburi e ok daca vrei, nu o sa ai timp de nimic altceva dar e alegerea ta.

| anonim_4396 explică (pentru Eireann):

Nu stiu ce sa zic.Eu cunosc pe cineva care a terminat facultatea de asisenta generala
Lucreaza in 2 locuri ce e drept dar castiga cam 6000 de lire pe luna.Pe net am citit si eu din statistici cam cat castiga un tehnician radiolog.Si am vazut ca in jur de 30000 si duoa cativa anj de experienta ajunge la 40.000 pe an

| Eireann a răspuns (pentru anonim_4396):

OK, mult succes atunci. Si eu am vazut cat castiga un medic si cand am ajuns aici am vazut ca nu e chiar asa. Dar fiecare cum are norocul.