| matrix100 a întrebat:

As vrea sa ma apuc sa invat si sa investesc bani in FOREX. Va rog sa-mi spuneti daca se pot castiga bani din aceasta activitate in mod constant? (adica luna de luna, nu o luna sa castigi si pe urma sa pierzi) Rog sa raspunda doar cine stie si cunoaste (Profesionisti in domeniu) Multumesc

Răspuns Câştigător
| z8 a răspuns:

Uite un copy paste, ce am raspuns la o intrebare similara despre forex:

E o platforma de specula.

Sa zicem ca dolarul se apreciaza fata de euro. Cine a pariat(cu bani reali) ca dolarul se va aprecia(creste) fata de euro, castiga. Cine a pariat ca euro va creste fata de dolar, pierde. Asta-i mecanismul in principiu. A...si mai mult ca sigur se platesc si comisioane Forexului (trebuie si ei sa castige din ceva).

Eu unu am boala pe Forex. Impanzesc netul cu reclame ce manipuleaza in cel mai josnic mod. Iti prezinta numai o mica fata a problemei. De exemplu: "Un frizer a jucat la forex si a castigat 3000 euro intr-o singura luna! ". Ceea ce omit ei sa spuna, este ca, cazuri din aceste, sunt ~1%. Majoritatea pierd sau stagneaza.

Fiind specula, nu se creeaza nimic. Cand cineva castiga, automat altcineva pierde aceeasi suma. Deci practic, pe termen lung, aia pregatiti castiga si aia nepregatiti pierd. Pregatiti sunt putini, nepregatiti sunt multi. Aia putini castiga de pe urma alora multi. Pur si simplu se transfera bani de la o persoana la alta (de obicei de la cei multi si prosti, la cei putini si pregatiti temenic).

E ca si cum ai juca poker ...pe bani bine-nteles si trebuie sa platiti si dealerul (forex). 1-2 buni, va curata, iar restul 4-5 mai... putin buni, daca n-au noroc chior, pierd.

Sfatul meu, abtine-te de la kk turi d-astea. Forexul are multi clienti pentru ca e usor sa vanda un vis si sunt multi visatori...care n-o duc prea bine.

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Matrix! Mai intai invata ce inseamna Forex! Este exact ca la bursa! Nu poti sa castigi constant daca nu ai habar de bursa petrolului, aurului, valutei (despre asta e vorba in Forex)! Daca ai auzit de un crash la bursa tot asa poate sa fie si pe forex! Nu poti sa castigi luna de luna, clar. Daca ce vrei tu ar fi si posibil inseamna ca nu mai lucreaza nimeni in lumea asta ...si toata lumea ar sta pe Forex! Sunt multe de vorbit despre Forex dar mai intai documenteaza-te pe net! In final iti spun ca nu exista constanta in forex cum nu exista nici la bursa. Oricum, succes daca te apuci de forex!

| tiriboxi a răspuns:

Buna Matrix, recomandarea mea este sa investesti bani unde ei se intorc cu profit nu stiu cit vrei sa investesti, dar daca esti interesat pot sa i-ti recomand un segment care a functionat, functioneaza si va functiona atit timp cit noi traim pe acest pamint si anume investitia in oameni de calitate si intr-un sistem franciza in domeniul sanatatii si al frumusetii alaturi de un partener de nadejde cu reputatie mondiala pentru mai multe detalii contact tiriboxi@gmail.com sau tel 0765948501

| f1r3TiG3R a răspuns (pentru tiriboxi):

Da ma rog e varza rau cu forex mai bine fa bani cu alte site-uri

| noktambul a răspuns:

Stii cu ce se mananca tranzactiile bursiere? Daca nu stii, pune mana pe carte sau invata o meserie! Nu vei avea castiguri imediate, dar nici de pierdut nu vei pierde nimic. Bafta!