| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre ANIME? Mie personal imi plac foarte mult ( va puteti da seama de asta dupa numele meu si playlist-ul meu ), si voiam sa stiu daca sunt singurul caruia ii plac. Mai cunosc persoane in viata reala carora le plac, dar sunt curios daca voua va plac? Doar intrebam de curiozitate, asa ca fara rautati si injuraturi va rog... daca nu va intereseaza, nu va bagati. Bye!

Răspuns Câştigător
| Doub a răspuns:

Nu, om minunat, nu eşti singurul căruia îi plac.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Doub):

Ma bucur ca nu sunt singurul caruia ii plac happy

12 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu am o parere nici negativa si nici pozitiva despre ele, imi sunt indiferente. Am urmarit cand eram si eu mic, dar nu urmaream in mod constant, ci cand mai dadeau pe la Tv, asa fugitiv, de 2-3 ori. Parerea mea despre ele este ca, infatiseaza un mesaj complex, mult mai abstract fata de filmele americane. Anime-urile au o alta viziune despre lume, dupa parerea mea.

| Blackrose4 a răspuns:

Bună!
Singurul anime pe care l-am urmărit de când mă ştiu, este Naruto. Când eram eu mica îl difuzau pe Jetix (din câte țin minte), Jetix a dispărut şi a fost ca o lovitură pentru mine, la acea vârstă laughing, dar mai târziu au început să-l difuzeze şi pe Animax. Apoi, am descoperit că îl pot urmări online şi bineînțeles am descoperit şi seria Shippuden. Am stat ore întregi să urmăresc episoadele până am ajuns la zi cu ele. În fiecare joi apare câte un episod nou, şi în continuare aştept cu nerăbdare să văd ce se mai întâmplă cu personajul meu preferat, Naruto. Acum, am aproape 17 ani, şi sincer nu mă pot despărți de acest anime, vreau sa-l văd până la final. Menționez că am plâns şi am râs alaturi de personaje.
În concluzie, acesta este singurul anime care îmi place. Merit un 10? laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru Blackrose4):

Nu stiu daca meriti un 10, ca eu am 20 de ani si ma uit la APROAPE orice anime cu sora mea mai mica, dar nu ma uit ca ma forteaza ea, ma uit ca vreau eu, deci cred ca eu merit un 10, sunt putini oameni care peste varsta adolescentei se mai uita la anime, dar eu inca nu am trecut de faza aia, la mine a aparut mai tarziu, dar hai ca iti dau un 10 ca sunt un baiat de treaba.

| Blackrose4 a răspuns (pentru Mayhem666):

Mulțumesc, mulțumesc! happy. Ai un anime preferat?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Blackrose4):

Da, imi place mult Noragami si mai imi place si My Little Monster ( astea doua sunt preferatele mele ), dar tu mai ai un preferat in afara de Naruto, ca stiu ca ai spus ca iti place mult su ma intrebam daca mai ai vreunul?

| Blackrose4 a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu mai am, Naruto este singurul anime pe care îl vizionez în prezent. Dar mă bate gândul să caut şi altele. happy

| Mayhem666 a răspuns (pentru Blackrose4):

In caz ca vrei sa te mai uiti la unul, iti recomand sa te uiti la Noragami, are doar 10-12 episoade, dar merita sa te uiti, are si parti amuzante si parti triste si parti cu suspans, si imi place foarte mult, daca vrei sa incerci sa te mai uiti la altceva, pe acela ti-l recomanzi, iti garantez ca nu o sa regreti ca l-ai vazut, eu regret ca nu am destul timp sa il iau de la inceput si sa mai ma uit o data la el, dar cred ca asta o sa fac in vacanta de paste. happy

| Blackrose4 a răspuns (pentru Mayhem666):

10-12 episoade le văd într-o zi happy. Chiar am să-l caut.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Blackrose4):

Ok, ma bucur sa aud asta, iti doresc vizionare placuta, si astept sa aud parerea ta despre el, sa imi spui daca ti-a placut sau nu.

| YatoKami a răspuns:

Nu,nu ești singurul, apropo, recomandă-mi și mie un anime, am rămas în pană de anime-uri;-;
Nu contează genul, interesant să fie smug

| Mayhem666 a răspuns (pentru YatoKami):

Noragami, My Little Monster, Nyan Koi, Naruto, Neppu Kairiku Bushi Road (asta e film). Vizionare placuta!