| anonim_4396 a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine daca stiti cum se scot petele de corector alb de pe o pereche de pantaloni de trening care au un material ce nu se poate calca.
Pleasee! Dau si fundita numa ajutati.ma[-O

1 răspuns:
| nana a răspuns:

Buna happy: Incearca cu otet, freaca pata, dar prin tamponare. Mai poti incerca si cu spirt, alcool medicinal.Mai poti folosi fixativ de par, pulverizezi fixativ pe pata apoi bagi la spalat la masina. De asemenea mai poti folosi lamaia, stoarce pe pata, lamaie proaspata, sau, lapte dulce apoi spala rufa la masina.Vezi ce repede dispare pata. Daca nici unul din aceste remedii nu te-a ajutat (sper sa fii rezolvat singur problema happy ) apeleaza la o curatatorie chimica. Succes. Pup.
nana happy