| Goddessss a întrebat:

Cum ati considera o persoana timida?
credeți ca e un defect asa de mare sau dimpotrivă, este chiar ok?
Fetele timide sau fetele îndrăznețe?
argumentați.

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Personal... indifere... sau thinking

Sau hai sa zic putin ca cele timide sunt mai dragute in unele aspecte. Felul cum se rusineaza cand se intampla anumite aspecte... este dragut ^_^

La partea cu defectul, cel putin eu, nu am cum sa iti spun, este ok din fiecare cate putin si din fircare cat mai mult.

La ultima intrebare, oricum. Asta nu este un criteriu dupa care as putea sa ma iau. Un exemplu de criteriu ar fi ala pe care nu as reusi sa il descriu big grin

Numai bine! ^_^

| Sofer a răspuns:

Fete timide.

| CostinAlamariu a răspuns:

Depinde. Timiditatea la fete e buna deoarece e o caracteristica atractiva.
La baieti e un defect pentru ca un baiat ideal ar trebui sa fie îndrazneț

| siriusblack98 a răspuns:

Am avut parte de ambele categorii. Si eu am fost si inca sunt usor timid, mai ales daca ma trezesc intr-o incapere cu vreo cateva zeci de oameni pe care nu-i cunosc si se uita toti la mine. Atunci stau ca pe cactusi si imi este greu sa comunic cu oricare de acolo. De asta imi este groaza de un loc nou de munca. Revenind la fetele timide, imi plac dar eu cu una din asta ca sa pot face pasii necesari catre o relatie, trebuie sa vorbim initial online. Ca asa irl daca eu sunt timid ca nu o cunosc, ea la fel, nu ajungem nicaieri cu discutia. Daca este vorba de irl, prefer o fata indrazneata, dar intr-o imprejurare mai putin aglomerata. La ultimul loc de munca din prima zi una se dadea la mine de fata cu toti iar eu nu stiam nici cum o cheama si voiam sa fug acasa pentru ca stateam ca pe ghimpi ca se uita toata lumea si radeau pe sub birouri rolling on the floor) Foarte incomfortabila situatia. Mai eram si vreo 40 de oameni intr-o incapere relativ mica.

| zilog a răspuns:

Fetele indrăznețe in general sunt cele care in mintea bărbaților umblă și din bărbat în bărbat schimbândui ca pe șosete.
Prefer mai degrabă o fată mai modestă cu bun-simt iubitoare sincera si extraordinar de indrăgostită de mine

dar acare nu foloseste un vocabular vulgar

care nu injura
care se inchină când trece pe lângă o biserică
care mai merge din când în când pe la biserică
si se poartă in viata ei cu toti oamenii cu foarte multă modestie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele timide, par mai sweet mai inocente mai firave, dar sub nici o forma fetele pudice care nu scot nici o vorbă alea mar plictisi...
O fata timida nu are încredere în propriile forțe nu are stima crescuta de sine și probabil nici abilități sociale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea poti spune ca este un defect cand e ceva atat de comun. In ziua de azi tind sa cred ca persoanele timide sunt mai multe decat cele indraznete si cele introvertite mai multe decat cele extrovertite. Si chiar daca nu este asa cert este ca nu sunt o minoritate. Mie mi se pare ok, pana la urma oricine se va "deschide" la un moment dat cand crede ca a gasit persoana potrivita. Imi plac fetele mai discrete, nu alea care ma pipaie de fata cu alti oameni laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un defect.Persoanele timide n-au incredere in sine, nu se remarca prin nimic, nu iau initiativa intr-o
conversatie.Sunt plictisitoare

Timiditatea e un defect în aproape toate situațiile. Nu trebuie să o dăm în extreme, să sărim de la timiditate la îndrăzneală, dar măcar cât să te duci să faci sau să îți iei ceva dacă și când vrei. E o trăsătură absolut esențială pentru asigurarea unei existențe cât mai satisfăcătoare.