| Aliison a întrebat:

TPU! De curand, am primit cerere de prietenie pe facebook de la un baiat. Am acceptat deoarece am vazut ca avem prieten in comun pe o colega. Dupa mult timp in care am vorbit, a inceput sa se indragosteasca de mine. Dar... eu nu simt acelasi lucru pentru el. Am vorbit cu colega mea, care a fost cu el in generala, si i-am spus sa vorbeasca cu el, sa nu isi mai faca iluzii in privinta mea. Au trecut cateva zile in care nu am mai vorbit deloc. Asta pana azi. M-a bagat in seama si mi-a spus ca paream o fata de treaba. Apoi m-a facut rasista (el e tigan) si mi-a spus o gramada de cuvinte urate. Eu chiar nu am nimic cu tiganii, si nu stiu ce i-a spus colega mea de a vorbit asa urat cu mine.
Ce sa fac ca sa remediez situatia? Nu vreau sa ramana cu impresia aceasta proasta despre mine.

Răspuns Câştigător
| wforweirdo a răspuns:

Trebuia să îi dai de la început de înțeles că nu îl placi. Iar după faza de azi, în locul tău îi rupeam capul. După ce că vorbește urât cu tine, tot tu vrei să remediezi situația? Ce-ți pasă de părerea lui, dacă nici măcar nu-l placi?laughing.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

INJURA-L SI TU! DIE FOR MANELE!

| Mary0Hellen a răspuns:

Spune-i exact ce ne-ai zis si noua! Adica, spune-i ca nu esti rasista, doar ca nu iti place el, pur si simplu, sau spune-i ca iti place de altcineva ( asta functioneaza mereu). Spune-i ca nu stii ce i-a zis prietena voastra si ca nu intelegi de ce te trateaza asa, la urma urmei, nu e vina ta ca nu iti place de el, daca vrea sa se simta exclus, e problema lui, dar sa nu te amestece si pe tine in asta atata timp cat nu te cunoaste suficient.
Bafta! happy

| Heizi a răspuns:

Trebuie sa-i explici lui frumos ca... fie iti place de altcineva, fie ca gusturile nu se discuta, ceva de genul asta. Cum ai spus aici, ii spui si lui, totusi prietenia e prietenie si iubirea e iubire. Nu poti comanda inimii ce, cand, cum sa simta.

| DumitritaLoveS a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-ti ceri scuze dar nu poti avea nimic cu el si ramineti simpli prieteni! Cred ca va intelege.