| NoTurbinaNoGood a întrebat:

Am o colega... Bine, mai multe, dragute, cu care port din cand in cand scurte discutii, de obicei glume, in timpul serviciului. Cu una din ele m-am bagat mai mult in seama, ca se legau subiecte.
De la un punct a inceput sa stea pe langa mine mai timida, imi aducea cate ceva dulce, cauta pretexte sa intre in vorba. Am zis ca e treaba buna, si am invitat-o in oras. A spus ca nu poate in seara respectiva (plauzibila scuza, implica o colega careia intamplator ii stiam planurile), am propus o alta zi, dar intre timp a inceput sa ma evite, nu mi-a mai raspuns, deci nu am iesit.
Am impresia ca s-a bagat un fost prieten comun (prieten doar cu ea acum), si mai am impresia ca mi se rupe, am scris doar de plictiseala.
Astept pareri.
P.S.: Ascult manele tot mai des, dar am masina frumoasa.
P.S.2: Intrebarea e pe bune, astept pareri.
P.S.3: Ea are masina naspa, am vorbit si despre asta.
Daca bag spaima in "prietenul" comun, fie ca e vinovat sau nu, are ceva? In timp ce fata era online si nu mi-a raspuns, ala mi-a trimis (din nou) cerere de prietenie. E atat de fraier incat face chestiile astea evident.
De la fata oricum nu vreau nimic, lucrez 240 de ore pe luna, si am multe colege misto, nu pot sta degeaba

Răspuns Câştigător
| GoldenZenith a răspuns:

Cred ca ți-ai dat singur răspunsul laughing. S a băgat nenea, mai mult ca sigur.

25 răspunsuri:
| GoldenZenith a răspuns:

Pai si daca nu vrei nimic, de ce te mai obosești sa ceri păreri pe aici?

| NoTurbinaNoGood explică (pentru GoldenZenith):

Sunt curios de ce s-a schimbat asa repede 'temperatura'. Am stat mult de vorba in seara in care o invitasem, si nu parea sa stea de politete.
Prietenul ala comun e un libidi gelos, mi-a mai bagat strambe si in trecut, si tare imi vine sa fac ceva in privinta lui big grin

| NoTurbinaNoGood explică (pentru GoldenZenith):

Aveam nevoie de o parere din afara.
Deci plec in excursie laughing
Tu ce faci diseara? smug

| GoldenZenith a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Hibernez laughing

| NoTurbinaNoGood explică (pentru GoldenZenith):

Te invidiez. Eu ma duc imediat la servici.

| GoldenZenith a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu mâine dimineață. sad

| NoTurbinaNoGood explică (pentru GoldenZenith):

Prefer serviciul de duminica, in ziua aia nu prea fac altceva. Mai putin in duminicile de vara, cand cei care au liber stau pe terase sau fac drumetii.
Ce lucrezi?

| aDEeLAa a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Ai aflat de ce s-a schimbat temperatura?

| NoTurbinaNoGood explică (pentru aDEeLAa):

Nu prea. A inceput iar sa stea pe langa mine, dar nu ca la inceput.
Nu prea inteleg ce vrea, am lasat-o moale... Sa se strofoace din nou, daca vrea ceva happy

| GoldenZenith a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Cred ca ți-ai dat singur răspunsul laughing. S a băgat nenea, mai mult ca sigur.

| GoldenZenith a răspuns:

Eu chiar ți-am răspuns la întrebarea asta?laughing Și mi-ai dat și funda thinking Ciudat!

| NoTurbinaNoGood explică (pentru GoldenZenith):

Si nici macar nu m-am dus peste ala. Chiar intrebasem de plictiseala.
Ti-am dat... Eu intotdeauna vreau sa iti dau, dar ma tii in sah blushing
Colega are un -ceva blond roscat, cu masina impodobita si fata de gospodar. Vorbim cand ne vedem, a zis ca iesim candva. O sa-mi pun un memento laughing

| GoldenZenith a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

laughing ntz, ntz!
Așa un mascul alfa ca tine nu poate fi refuzat. Ah, ba! Te-am confundat, scuze blushing

| NoTurbinaNoGood explică (pentru GoldenZenith):

Imi lipseste un Romeo dupa Alfa, si ma simt implinit day dreaming
Te las sa-ti continui drumul, daca zici ca te-ai ratacitbatting eyelashes

| GoldenZenith a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Asta e tot? :O se vede că ai îmbătrânit.

| NoTurbinaNoGood explică (pentru GoldenZenith):

Ba, sa stii ca sunt mai valabil ca oricand!
Nu stii tu sa ma pornesti, si sa ma mentii no talking

| GoldenZenith a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Miau! Ai grija ce ți dorești că s ar putea, datorită vârstei, sa nu ai suficientă energie pentru mine. As fi atât de dezamăgită. sad

| NoTurbinaNoGood explică (pentru GoldenZenith):

Imi bateai tu apropouri candva, cu fostii tai, care bla bla bla, 2 minute...
Dar am impresia ca vorbeam 'putin' la telefon, si erau intamplator si ai nostri pe acolo.
O sa incerc sa intuiesc ce voiai sa zici... 2 minute la 220v e bine?

| GoldenZenith a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Asta este performanta la care visezi sa ajungi? Daca da, fac tot posibilul sa te ajut. sad Am un suflet mare.

| NoTurbinaNoGood explică (pentru GoldenZenith):

Asta e performanta cu care spuneai tu ca esti obisnuitabatting eyelashes
Lasa, eu ma descurc, spune-mi doar ce vrei sa fac si cu tine whistling

| GoldenZenith a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Si cu mine? Awww, ce simpatic 8->. Trebuie să te învăț când să folosești cuvântul "și". Nu-i problema, avem timp, după ce îți dau pastilele de potenta. Până își fac efectul, durează.

| NoTurbinaNoGood explică (pentru GoldenZenith):

Adica pentru "azi nu, ma doare capul" "sunt obosita" "fa si tu o l ba", mai trebuie sa iau si pastile? :-

| GoldenZenith a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Mă confunzi. thinking Ai inceput de Alzheimer.

| NoTurbinaNoGood explică (pentru GoldenZenith):

Mi-ai spus ca nu se ia straight face

| YouandI a răspuns:

Atunci de ce îți mai pierzi timpul? Și nu e tocmai ok cu o colega de munca sa ai o relație, o s-o vezi peste tot, o să te plictisești și plus de asta in caz că vă certați o să fiți nevoiți să vă suportați... Ieși cu prietenii, încearcă să cunoști o persoana atrasa cu adevărat de tine, nu sa te pună intr-o postura ca aceasta. Multa bafta

| NoTurbinaNoGood explică (pentru YouandI):

Nu mergeam neaparat in directia relatiei. Voiam sa o cunosc mai bine. La servici ne vedem la inceputul si la sfarsitul programului ei. Ea lucreaza 8 ore pe zi, eu am program in schimburi, si suntem din sectoare complet diferite.