| JuicyCupcake a întrebat:

Eu la scoala invat bine dar de la un timp am inceput sa iau noate mai mici. De ce, nu stiu. Si la mine in familie este clar, daca iau o nota mai mica ca 8, nu iese bine. Si vreau sa zic ca de la inceputul clasei, am ascuns unele teste de ale mele de parinti, punandule in jurnalul meu, unde stiu ca nu se vor afla de ele. Si ma refer la note mici ca de ex: 7, 6, 5,4,...Vreau sa zic ca odata ce la ascund, nu sunt mandra de asta si regret ca le ascund de ei dar nu am incotro. Daca le arat, ies numai certuri si scandal. Si prefer sa le ascund si sa imi repar nota decat sa fie suparati pe mine. Eu ce vreau sa va rog, este sa ma ajutati si sa imi spuneti cum sa fac sa arat nota parintilor mei asa cum este ea si daca se vor supara pe mine, ce sa fac. Va rog, ajutati-ma si vreau sa rezolv chestia asta urgent, deoarece am primit testul la fizica si nu stiu cum sa arat nota 5 sad

1 răspuns:
| inconscient a răspuns:

Pai invata mai bine, pentru ca daca ai invata bine si mereu, n-ai lua 4 la test! Ai curaj si arata-le testele! Daca te cearta o data, te asigur ca nu mai cobori sub 8! laughing O sa fie suparati ca nu le-ai aratat de la inceput dar sa ai curaj si argumente potrivite!