| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat si ma tot duceam la el in clasa..si ne uitam unul in ochii celuilalt si ne salutam ( desi nu ne cunoastem) iar o prietena l-a intrebat daca vrea sa iesim mai multi in oras, iar el cand a auzit ca vin si eu a refuzat spunand o scuza ridicola straight face ..de atunci nu ne mai salutam dar inca ne uitam unul in ochii celuilalt iar expresia fetei lui imi spune ca inca ma place. Ce sa fac? :-s Ajutor puppy dog eyes....Multumesc anticipat! happy

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In primul rand gandeste-te ca esti mica sa te implici intr-o relatie. Asta e treaba de oameni adulti iar tu te poti gandi la asta dupa 18 ani pentru ca acum scopul tau e sa tragi cat mai mult de carte fara sa te distragi.

| CookieMonsterOo a răspuns (pentru mgtow):

Adolescenta,frateee! Am 15 jumatate..cred ca e suficient happy.

| mgtow a răspuns (pentru CookieMonsterOo):

Asa gandi-ti voi dar nu e ceva obisnuit ceea ce face-ti si o sa-ti dai seama in viitor ca e o diferenta mare fata de ce faci acum si ce va fi dupa aia cand o sa ai responsabilitati mai mari.

| CookieMonsterOo a răspuns (pentru mgtow):

Gramatica e grea happy..Eh,sunt in clasa a9a si se pare ca știu mai multă gramatica decât tine.E trist când vezi asa ceva, nu?:p In plus, sunt tânara si trebuie sa îmi trăiesc viața! Deci daca ai un sfat bun in legătura cu întrebarea pusă, te ascult.

| mgtow a răspuns (pentru CookieMonsterOo):

Nu te mai lauda atat fara rost, nu esti trecuta prin viata ci esti o minora care are capu-n nori, despre gramatica nu am ce sa zic pentru ca tu habar n-ai sa scrii bine in limba romana.

| BaiatulAnonim a răspuns:

Dragoste prin telepatie nu se poate happy O metoda invaziva, nou-aparuta pe piata, care a dat roade in peste 95% din cazuri e COMUNICAREA. Da! Comunicarea e un ansamblu format din schimbul de replici dintre doua sau mai multe persoane cu scopul de a relationa cu acestea. Ce se poate intampla atat de rau daca il intrebi pur si simplu daca simte ceva pentru tine? Adica preferi sa traiesit cu speranta ca te place si ca intr-o zi veti calari ponei spre apus? sau mai bine afli acum ce simte cu adevarat pentru tine ca sa stii daca mai are rost sa-ti bati capul cu el sau sa iti continui viata si sa dai o sansa zecilor de baieti care te simpatizeaza si ei la randul lor. E o frica juvenila, la care ar trebui sa renunti pentru ati putea trai viata din plin. Bafta happy

| Brâncuşi a răspuns:

Bună seara, atunci când l-a întrebat prietena poate nu avea chef sau voia să iasă doar cu tine el ştie motivul, păi dacă îl placi şi comunicaţi des spune-i că ţi la el tot ce simţi tu şi petreceţi timpul cu el. Sigur te descurci eşti fată descurcăreaţă.
O seară frumoasă!