| bianca154 a întrebat:

Buna tpu.imi poate spune cineva cu cat timp in urma se poate prezice un cutremur? dati-mi va rog un link, pentru ca am auzit ca pe data de 11 mai va fi un cutremur mare la roma. va rog sa-mi raspunde-ti urgent, pentru ca eu locuiesc la 80 km de roma

3 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Cu cat timp in urma? Adica vrei sa-l prezica dupa ce a fost?

| carpediem a răspuns:

Sunt doar estimari, nu preziceri, cu marje mai mari sau mai mici. Linistest-te ca daca e sa fie poate sa-ti prezica cine ce o vrea, egal cu zero.

| bianca154 explică:

Cu cat timp inainte se poate prezice, scuze