| StDrOg a întrebat:

IN PRIMUL RAND LA MULTI ANI TUTUROR COPIILOR PENTRU CA ESTE 1 IUNIE happy :* bun, deci sa trecem la subiect, as vrea a stiu daca voi credeti ca ar fi pe lumea aceasta, fantome, demoni, etc. Eu unul cred, deoarece, mi se intampla uneori lucruri stranii, la care daca ma gandesc, ma iau fiorii happy Aseara, eram cu un prieten pe la ora 22:12 si ne-am dus in cimitir (COPII NEBUNI )trebuia sa mai vina 2 baietii, dar se temeau si au plecat acasa, bun.....Am mers noi spre cimitir, era foarte lumina afara, luna stralucea foarte tare, nu aveam treaba, era cald afara, totul bine. Cand am ajuns la poarta cimitirului, ma deci s-a lasat un frig, frate.Am spus hai ca nu este nimic, sa intram, am intrat am facut niste poze nimic rau, in cimitir sunt banci, ne-am pus pe o banca sa vedem pozele, ne-am uitat noi linistiti, erau cam 11-12 poze, deci nimic rau, dar am ajuns la o poza frate, am facut poza spre niste morminte, cand sa ne uitam, langa crucea unui mormant, era ceva ca in ceata, care statea langa cruce, iar la un mormant, era ceva sau cineva, cu fata alba, cu un fel de palarie, se uita in jos, statea in genunchi crying, deci frate am fugit de acolo cat am putut de repede, nici nu stiu cand am iesit din cimitir, am fugit noi cam 200m sa fim la distanta de cimitir, am spus sa ne mai uitam odata, poate este imaginatia noastra, dar nu era clar se vedea gura, ochii, forma fetei, palaria, tot frate, deci acel baiat sta in apropiere de cimitir cam la 500-600m de cimitir, dar eu am 1.5 km pana la cimitir, si pana acasa, numai am fugit, si ma gandeam ce sa fie in poza aia.Voi ce credeti? Asta nu este singurul lucru straniu, uneori, vand siluete, negre sau alb, care trec prin casa, si le vand clarr.Am uitat ceva, tot aseara cand plecam de la cimitir, printre copacii de pe drum se auzea ceva, care facea urat frate, ceva in genul cu ala din stapanul inelelor, ala slab care se catara pe pietre, vocea aia era crying, noi credeam ca sunt cei doi amici fricosi, dar nu, Doamnea nu am sa uit seara asta, cat voi trai happy.Inca ceva, acel prieten a cautat niste mituri si legende despre localitatea de unde suntem, si a gasit ca in aceasta localitate, este un demon, care nu stiu ce face laughing nu stiu ce vrea laughing, ma rog. Inca ceva, intr-o seara, am iesit afara din casa, eram singur acasa si am iesit in curte, ma uitam pe drum, si deodata vad pe drum cam la 30-40 m de mine, un fel de silueta alba, care tinea o lampa din aia de pe timpuri, si nu venea inspre mine nici nu pleca, mergea, inspre casa unui prieten, cand a ajuns langa gardul prietenului meu, a disparut, frate am plecat in casa ca impuscat, am inchuiat casa, am aprins becul de pe hol si din camera mea, am aprins televizorul si m-am pus in pat laughing.Mai am multe lucurui care mi se intampla dar sunt prea multe, prea greu de scris, voua vi se intampla lucuri de genul. Funda la cele mai smechere

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Salut! In primul rand imi dai si mie poza te rog frumos pe privat? Vreau sa raman traumatizat si nu stiu cum.(Pe bune, te rog frumos!)
In al doilea rand: Copii nebuni! Am 17 ani si degeaba. Faceam infarct pe loc daca vedeam asa ceva. (Poza tot o vreau daca se poate.M-am gandit sa stau treaz la noapte si nu stiu cum.)
In alta ordine de idei. Uite parerile mele despre cateva lucruri.
1. Fantomele exista dar sunt inofensive. Sunt doar imagini ramase in urma ale celor morti (ca un deja-vu)
2.Demonii- cine stie, atunci pentru ce ar mai fi exorcizarile.Am vorbit cu mai multi profesori de religie despre asta si mai multi au spus ca daca nu cred sa ma duc la manastirea Frasinei si sa vorbesc cu calugarii (ceea ce nu am facut niciodata intrucat sunt povesti ciudate despre locul acela). Unii spun ca in timpul exorcizarii, omul respectiv iti spune anumite lucruri despre tine pe care probabil ca le uitasesi.Gen fapte rele pe care le-ai comis si le-ai uitat.Asa a spus chiar profesorul de religie.(Da, exact, de asta vor sa interzica religia in scoli, stiu ce gandesti)
3.Vampiri/varcolaci -legende locale. Eventual niste oameni cu probleme care ar fi baut sange de om in cadrul unor ritualuri.Nimic mai mult!
4.Strigoi-legenda populara.
5.Mos Craciun, Zana maseluta si Iepurasul-nu comentez, este dureros.
7. Extraterestrii- exista clar, cat de orb poti sa fii ca sa te crezi singur in univers.
Tocmai ai observat ca nu este numarul 6 big grin

Cat despre ce mi s-a intamplat mie de-a lungul timpului si a fost asa mai strange:
1.Era undeva in jur de 21 30 seara si ma intorceam de la cursurile de karate pe o strada mare.Nu mai era nimeni! Absolut nimeni pe strada cu toate ca luminitele de craciun si toate cele erau aprinse.Nici masini nu erau. Era pustiu.O masina era parcata pe trotuar.
Eu eram foarte aproape de casa.Un batran mergea pe trotuarul alaturat.Era absolut normal.Mergea incet intrucat era gheata.A trecut prin dreptul masinii si dupa nu s-a mai vazut.Am fost ceva de genul "ce naiba am vazut" cu toate ca nu am avut mari traume dupa aceasta intamplare.

2.Din cand in cand am vise ce par reale. De exemplu am avut un vis in care pur si simplu ma plimbam prin casa si prin curte ca un bezmetic si cautam dupa ceva dar nu stiam dupa ce.Era noapte si totul era ca si cum as fi fost treaz.Am intrat in camera si am vazut parintii dormind.Am iesit afara pana la drum.Nu aveam treaba numai ca nu puteam sa ma controlez, mergeam ca nebunul. Bunicul ce statea vizavi avea luminile aprinse.M-am concentrat vreo 3 secunde, nu stiu cum si m-am trezit.
Dimineata, la micul dejun eram ceva gen "a fost un vis amarat" dar nu stiu ce am avut si l-am intrebat pe bunicul daca nu a avut somn aseara.Si ce sa vezi? A raspuns ca toata noaptea nu a putut sa doarma si ca a stat la televizor.Atunci m-am gandit la vis si am zis ca a fost o coincidenta.

Ce e mai grav e ca sunt si altfel de vise.
De exemplu acum 1 luna am tipat cand dormeam.Visam ca eram in padure si ca erau niste caini. Unul a sarit pe mine si m-a muscat de mana.Scapasem dar stateam langa un pom si sangeram. Dupa au aparut din nou si au sarit pe mine.M-au muscat... tipam si cand m-am trezit ma tineam de mana si eram transpirat tot.

In rest cam nimic.Doar ceva mai mic.
Mergeam cu tata pe munte (de fapt mergem in fiecare vara). Eram in Valcea, pe Cozia si coboram pe o ruta dificila, numita Turneanu.A fost foarte greu eram epuizati, eu picasem de cateva ori intrucat aluneca extrem de rau.Ne-am intalnit cu un grup format din 2 barbati si 1 femeie.Foarte albi la fata.Aratau epuizati, zici ca erau morti de cateva zile.
Atunci cand am coborat.Erau niste mese, iar la una dintre ele era un calugar. A spus ca toata ziua a stat acolo si ca nimeni nu urca pe acea ruta intrucat este imposibil deoarece aluneca.Noi i-am spus ca am vazut acel grup si el s-a mirat enorm intrucat statuse inca de dimineata acolo si sustinea ca nu vazuse pe nimeni.

PS:Chiar vreau acea poza daca se poate. La mine visele sunt pe bune.
Cea cu batranul prima, cine stie, poate a picat pe gheata chiar in fata acelei masini si de aceea nu l-am observat.(Cine stie? Este o ipoteza)si cat despre cea dea pe munte exista multi sportivi de elita ce reusesc sa urce pe trasee deosebit de periculoase.(La coborare este mult mai usor)Poate ca acel calugar nu fusese atent, deci nu este nimic clar in aceasta intamplare cu toate ca ni s-a parut curios.
De asemenea am mai vazut multe trucuri magice si mentalisti dar dupa cum spuneam sunt doar trucuri si nimic altceva.

Ps:Esti dator o poza (cu fantoma big grin) pentru cat am scris aici.

Iti doresc zi inspaimantatoare in continuare.

1 răspuns: