| outlandish a întrebat:

Ma aflu intr-o dilema in ceea ce priveste transferul intr-e clase de aceleasi profil. Acum ma aflu in clasa a9-a la profil matematica informatica engleza intensiv si din pacate nu ma inteleg cu colegii iar profa de engleza nu este exigenta. As vrea sa ma mut la o clasa de matematica-informatica info intensiv (la acelasi liceu) pentru ca acolo sunt majoritatea prietenilor mei iar la engleza lucrurile sunt mult mai bune. Problema este ca eu nu ma pricep la matematica.si am ales acest profil pentru a avea mai multe optiuni dupa ce termin liceul iar clasa la care vreau sa ma transfer are un profesor de matematica sever. Ce sa fac?

1 răspuns:
| gennikamumusika a răspuns:

Aceeasi problema pe care o ai am avut-o si eu, dar in alt sens. Am avut o problema cu un baiat si am vrut sa ma transfer intr-o clasa din aceeasi scoala, dar ei faceau germana si noi engleza si imi era foarte greu. Daca vrei cu adevarat sa te transferi trebuie sa ai ambitie si sa te pui pe invatat si ai sa rezolvi toate prolemele. Larevedere.