| anonim_4396 a întrebat:

Am terminat clasa a 9 la matematica-informatica intensiv engleza. Un profil greu,dar nu asta e o porblema, pentru ca ma gandesc la viitor si vad un profil cu care faci ceva. Am probleme cu matematica.Am un profesor batran care se auzea ca o sa iasa la pensie dar din pacate mai sta un ansad. Adica pana cand o sa termin clasa a 10. Anul acesta am incheiat cu 5, dar va spun ca nota 5-6 la profu asta este 8-9 la alt profesor tot de la clasa de mate. M-am gandit sa ma transfer la filo dar...nu vad nimic colorat si am zis ca ar fi mai bine tot la mate dar la alt profesor mai bun. Voi ce spuneti sa fac? straight face Aaa da! Si cand se pot face transferurile? big grin Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AlienGCS a răspuns:

Salut

Eu zic sa ramai la profilul la care esti daca iti place informatica. O sa ai un viitor, desi iti va fi cam greu in clasa a 10-a. Mie mi s-a parut cea mea grea clasa (poate pentru ca nu prea am invatat laughing ). Apoi a 11-a si a 12-a vor fi foarte usoare.

Cat despre trasferul la filo, Da, ar fi ceva daca iti plac limbile straine, isotria si in special romana. Eu o urasc happy Chimia si Biologia mi s-au parut cele mai frumoase materii.

Transferul il poti face la inceputul clasei a 10-a Vorbesti din timp cu secretara si iti va da informatii.

Sper ca te-am ajutat. Eu zic sa te mai gandesti la trasfer. Daca esti inteligent o sa ai un viitor stralucit in domeniul informaticii.

Succes

1 răspuns:
| JokerMato a răspuns:

Pai,nu stiu ce sa-ti zic, eu la anul termin a 8-a si vreau la filo pentru ca iubesc limba romana,si materiile celelalte,dar mate nu prea ma bucura,eu as zice ca,daca te rpicepi la romana, la sitorie, la astea, ai putea sa te muti, poti sa te interesezi de la director cu transefurile.Dar daca vrei sa ramai tot la mate, te sfatuiesc sa iei meditatii(pregatire)de la un rpf bun!