| Angel1997 a întrebat:

ma plictisesk crying
aveti idei ca sa fac ca sa imi treaca plictisealabatting eyelashes
fara jigniri:d
funda + vot
promit :dbatting eyelashes :d

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ți-ai făcut curat în dormitor, temele sunt făcute, gunoiul este dus, alergatul în aer liber reușit, ieșirea la un suc, etc?
Pa, pa.

| Luori a răspuns:

Citeste o carte, un articol pe net, pregateste-te mai mult la o materie, hobby, timp cu prietenii, ajutand pe cineva, serial, implica-te intr-o activitate. Chiar nu se gasesc lucruri?!

| Angel1997 explică (pentru Luori):

Luori nu nu prea se gasesc lucruri : de citit o carte n-am chef, am citit orce articol pe care il stiam, m-am pregatit destul, hobby nu am asa ceva, am petrecut timp cu ei, am ajutat pe multi, m-am uitat si la un serial, ma implik in multe activita.Si daca erau ceva de facut nu mai postam intrebare

| Luori a răspuns (pentru Angel1997):

Din punctul meu de vedere, citirea unei carti este cel mai bun lucru de facut pentru antiplictiseala; cu siguranta daca gasesti una care sa te atraga, plictiseala fuge departe de tine. Orice articol? Permite-mi sa rad laughing. Nu ai cautat indeajuns de multe articole; gasesti pan' te saturi! Sa te pregatesti indeajuns? "Indeajuns" nu exista. Hobyy - chiar nu ai un lucru pe care sa-l faci cu multa placere si mereu insetata? Nu te cunosti indeajuns si nici dorinta de cunoastere, curiozitate, gram de zuzu, nu ai, banuiesc.
Timp pentru prieteni, pfff, e printre cele mai importante lucruri in viata. Te implici in MULTA activitate si ai ajutat pe multi? Activitatea ta este sa pierzi timpul frecand menta? Altfel, nu inteleg cum de stai in fata pc-ului punand aceasta intrebare.

| Angel1997 explică (pentru Luori):

Nu frec menta, si daca jtim ce sa fac nu mai postam intrebarea,

| bunica18 a răspuns:

Ajuta si tu un om necajit, discuta cu acea persoana...scrie un articol, uda o floare, iesi la un bar sau pur si simplu invita doi trei prieteni la tine etc.