| mistikk a întrebat:

Buna TPU simt ca nu am facut nimic la examenele astea sincer imi vine sa ma urc pe o cladire inalta si sa ma arunc de acolo.chiar nu mai suport stressul asta straight face. pe zi ce trece mananc mai putin deja am slabit foarte mult si nu eram prea grasa si continui sa nu mananc pur si simplu nu pot. un sfat si pentru mine sa gasesc un rost ca sa ma traiesc?

Răspuns Câştigător
| SnowBella a răspuns:

Nu vreau sa par inteligenta spunandu`ti sa mananci sau sa citesti o carte. Esti exact ca mine in momentele astea. Viata nu merita traita, dar daca ai avut ghinionu` sa te nasti, acum nu are rost sa te sinucizi. Pentru mine, cel putin, singurul lucru` care ma opreste sa o fac este credinta. Incearca sa fii mai nepasator/nepasatoare, dar sa incerci, totusi, sa-ti asiguri un viitor.
---
Think clear!

3 răspunsuri:
| mistikk explică:

Uite aveti dreptate asta este.nu sunt nici prima nici ultima acre trece prin momentele astea @aaanonim chiar iti multumesc kiss
@Silvia ai dreptate asta ese decat inceputul trebuie sa ma obisnuiesc cu asta
@SnowFlake multumesc ai cea mai mare dreptate cu credinta Dumnezeu ne da viata s ao traim asa cum este ea
Va multumesc pentru sfaturi kiss

| maissner a răspuns:

Toate trec.Si in plus, daca ai dat'o in bara acum, mai ai multe sanse sa treci. Nu te da batut(a). Viata merita traita chiar daca uneori o mai dam in bara. Dar stai linistit(a) pana la afisarea rezultatelor. Si pana la urma, nu'i capat de lume si nu esti sigurul(singura) care merge pe drumul asta, au mai fost si altii inaintea ta, si cu tine, si vor fi si dupa tine. Mananca! Iesi la plimbare! Ia o carte buna ci citeste'o! O sa te ajute sa uiti de tine si sa traiesti in pielea personajului! Sau... ia o punga mare me cipsuri, un film bun, aseaza'te comod si "vizionare placuta" >big grin

| Silvia_6960 a răspuns:

Hei, in primul rand termina cu chestia asta emo si pune si mananca pentru ca daca dereglezi mesele si ritmul tau risti sa devii anemica. In orice caz, cu aceste examene sunteti supusi intr-adevar la un stress considerabil, insa gandeste-te ca asta este cea mai mica greutate care va fi in viata ta, ce te vei face cand vei avea pe cap altele si mai grave? Continua sa lupti si sa te zbati.