| cosmina1998 a întrebat:

stiti am de facut o tema la dirigentie si nu prea stiu ce sa scriu, e ceva de coflictele in grup, trebuie sa vorbesc despre bisericule astea din scoli si infara scolii. Tema chiar asa se numeste CONFLICTE IN GRUP. Ma ajutatibig grin? (Nu dau foarte des funda dar acum fac o mare exceptie pentru un raspuns cat de cat bun sau cel putin care sa ma ajute.)

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu se fac teme pe tpu.Incearca in alta parte.

| cosmina1998 explică (pentru darrio2007):

Nu e o tema, cer doar ideea unora, daca nu esti in stare sa raspunzi nu iti mai pierde vremea sa scrii ca nu se fac teme pe TPU.

| darrio2007 a răspuns:

Nu se fac teme pe tpu.Incearca in alta parte.Sa-ti mai repet? Ai scris clar in intrebare. TEMA.Ok? Pa.

| IndiferentXD a răspuns:

Definitia!
Conflictul – este o stare tensionată, o neînţelegere care apare atunci când două sau mai multe părţi trebuie săintre în interacţiune pentru a îndeplini o sarcina, a lua o decizie sau a soluţiona o problema şisickinteresele părţilor sunt diferite!

- acţiunea unei părţi determina reacţia negativa la cealaltă,- părţile se critica reciproc când nu pot soluţiona ceva.

1. Opinile (de aici pleaca cearta/conflictul, opinii diferite, fiecare isi sustine varianta lui si apare un conflict in mod normal)
2. Diferentele de percepere
3. Caracterul/comportamentul

Ti-am dat 3 puncte/idei... Dezvolta tu fiecare idee!