| AntoniaOrman a întrebat:

sunt disperata! Va rog sa fiti rabdatori si sa cititi tot, ca o sa dureze.Sunt clasa a 8 a. Matematica imi da batai mari de cap. Pur si simplu nu pot sa-i dau de cap. Invat, fac exercitii, merg la meditatii si degeaba.Notele mele de anul asta sunt 4 si 7, si am dat miercurea trecuta un test, mai mult de 5 -6 nu iau. De fapt,eu nu ma descurc la stiinte exacte in general.A doua problema: Toti din clasa am luat note mici la niste teste date la matematica, fizica si chimie, iar diriginta vrea sa faca o sedinta cu parintii si sa ne distruga Craciunul.Nu,nu exagerez.Asta a spus ea. " O sa fac o sedinta de va stric tot Craciunul". Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Ce sa faci? Sa le spui parintilor inainte de a merge la sedinta de note...

Daca o clasa intreaga ia note mici inseamna ca profesorul e de vina. Mai e putin si scapi de matematica, dar trebuie sa tragi cat poti sa iei nota mare in evaluarea nationala, la uman se intra cu medie mai mare de obicei.

Am avut si eu vreo 3 ani o diriginta nebuna, dar nu stiu cum am scapat, ai mei n-au aflat de multe si nu ma refer doar la note.

| Lawliet14 a răspuns:

Sunt ori profesorii slabi, ori tu nu ai capacitate de stiinte exacte.