| Anda_7264 a întrebat:

sunt fata, am 13 ani si vreau sa invat parkour. stiti cumva daca se practica parkour de fete si unde? mersi mersi:X

9 răspunsuri:
| ionutzul31 a răspuns:

Vrei sa-ti rupi gatul si nu stii cum? laughing

| Skylar a răspuns:

Parkour se practica peste tot:strazi, parcuri, cladiri.incearca sa imiti tot ce vezi in videouri cu parkour pana cand iti iese.cam asta fac toti incepatorii. noroc http://www.youtube.com/watch?v=GnJLGPdyt6k

| AlexJX90 a răspuns:

In primul rand urasc parkouristii dar n-am ce face daca unu vine cu o prostie trebuie si altii sa o practice si in al doilea rand nu vreau sa stau sa ma fugareasca politia si dupa aia sa am probleme cu parintii.Eu am practicat parkour 1 zi si prima data cand am cazut pe banca am zis "GATA. DACA MAI FAC PARKOUR MA BAT SINGUR SA MOARA GIGI" si de atunci numai vreau nici macar sa ma mai gandesc la parkour.Si cu problema ta parkourul se practica de oricine pe banci, strazi etc.

| TheYoyogabi a răspuns:

Da, parkourul este pentru toata lumea si poti practica pe ori-unde *^_^*

| ParadoxX313 a răspuns:

Cinstit sa spun eu m-am invatat parkour singur ma uitam videouri cu pk pe net si ma staruiam sa repet trucurile pe strada, am si eu 13 ani si ma ocup cu pk 10 luni destul de bine fac parkour.

| cladytza2000 a răspuns:

Ha ce mai zice si ala hai sati zic o glumabig grinaca ma votezi pe bine va fi totul foarte bine big grinlaughing):00 funditalaughing

| Twaste a răspuns:

Buna Anda,
Daca doresti sa te apuci de parkour sau freerunning te asteptam la Prima scoala din tara care ofera asemenea cursuri avand ca profesori 2 dintre cei mai vechi din tara practicanti.
Mai multe detalii la www.reborned.ro

| Gαβriεl a răspuns:

Buna ^.^
Fetele pot sa practice Parkour daca vor doar au acealeas drepturi ca baieti nu? Si parkour se poate face peste tot eu fac parkour de jumate de an si mi-am rupt doar mana deci nu te ranesti prea rau dar fetele sunt mai sensibile deci ai grije de tine okwinking

| Adriana_Lucas_1982 a răspuns:

Si eu vreau sa incerc, sunt fata si am 12 ani eu ma uit la videoclipuri pe youtube