| 3ntzz a întrebat:

Vreau ca la aceasta intrebare sa raspunda cei care se pricep la caini.
Restu' nu raspundeti.
Deci, imi iau un caine, cum il pot dresa sa isi faca treburile altundeva decat in casa?
Cum il dresez sa se ceara afara cand il trece?
Ca nu pot sa ii pun scutec.
Sau pot thinking

1 răspuns:
| noktambul a răspuns:

Nu il tine in casa! Daca stai la bloc, fa-i ore fixe de masa. Dupa ce a mancat scoate-l imediat la plimbare si o sa vezi ca isi face treburile la secunda! Scoate-l la plimbare si inainte de culcare, ca sa nu ai surprize a doua zi dimineata. Cu timpul isi va crea reflexe, va sti ca este in mod regulat scos afara ca sa-si faca treburile si o sa si le faca numai atunci.