| aleexxaanndrra a întrebat:

Buna TPU:X:X in 3-4 luni trebuie sa ma mut la casa si am mare nevoie de un caine de paza... voi ce caine i-mi recomandati pentru paza sa nu manance de la straini, sa nu fie prietenos cu strainii si sa fie prietenos cu alte animale din casa?(pisica) ce ziceti cainele lup ar fi potrivit? funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| AnnePlatt a răspuns:

Nu stiu ce sa zic,rasa de caine lup nu este foarte prietenos cu alte animale,dar nici cu persoanele straine.
Pentru a pazi casa este foarte bun,dar mai mentionez inca odata ca nu este prietenos cu celalalte animale!
Eu ti-as recomanda un Golden Retriever
P.S: este mic cand il cumperi, dar cu timpul se va face foarte mare si gras, uite cam asa:http://i.ziare-pe-net.ro/upload/stiri/large/11/15/Golden_retriever.jpg