| CpPatry a întrebat:

Trebuie să scriu un articol pentru ziarul şcolii şi nu ştiu despre ce să scriu. Îmi puteţi da câteva idei, vă rog? Mulţumesc!

Răspuns Câştigător
| Biencush a răspuns:

Scrie despre ceva care sa te intereseze, astfel iti va fi mai usor sa te informezi, stiu eu? Ai ca si categorii, cele de pe TPU, ca si interes general.Scrie despre modurile in care se distreaza tinerii in zilele noastre, despre abuzul de droguri, despre moda, despre facultatile la care ati putea ajunge sa studiati, despre libertatea care se/sau nu se acorda in scoala, sau despre cazurile sociale care exista(colegi fara posibilitati)si metode de a-i ajuta, etc.Bafta1

3 răspunsuri:
| Nicu20005 a răspuns:

Scrie despre activitatile clasei tale mai poti sa scrii si o poezie la sfarsitul ziarului sunt multe modalitati

| Ancu1592 a răspuns:

Salut!

poti scrie un articol cu subiect psihologic...cum ar fi combaterea stresului sau ceva legat de stres, sau despre emotiile cand suntem scosi la raspuns, mai poti scrie despre iertare, iubire, bucurie sau prietenie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un copil din scoala mea are o pupa mare pe gat