| ellaells a întrebat:

Am o simpla curiozitate. De ce unii oameni nu mai reusesc sa iubeasca si sunt indiferenti fata de iubire din cauza ca au iubit candva si au fost dezamagiti? De ce niciodata nu isi pot scoate o persoana din cap chiar daca li se ofera o alta persoana cu care ar putea fi fericit/a? De ce chiar daca vor nu mai pot iubi? Am pus mai multe intrebari, dar in esenta toate au acelasi sens. Astept pareri, lectii de viata, orice happy

Răspuns Câştigător
| Musique a răspuns:

Sunt lucruri peste care nu poți trece.
E dureros să fi dezamăgit, mai ales atunci când te aștepți mai puțin.
Nu sunt cuvinte care pot explica cât de grea este despărțirea de o persoană pentru care ți-ai fi dat și viața, deși nimeni, niciodată nu merită viața nimănui.
E o balanță între inimă și minte. Dragostea trebuie gândită logic. Știi cât de ușor uiți dacă vrei? Voința face totul.La fel de ușor e să te îndrăgostești, să iubești nebunește, mai ales când îți este oferită afețiune și dragoste, însă e foarte greu să mai iubești altă persoană după o dezamăgire.
Asta e cea mai mare problemă, nu acționăm logic în iubire.

O zi frumoasă!

| ellaells explică (pentru Musique):

Imi place cum gandesti... happy

| Musique a răspuns (pentru ellaells):

Mă bucur.
Mulțumesc frumos pentru fundă. kiss

| ellaells explică (pentru Musique):

Cu mare placere. Apreciez oamenii care au logica in ceea ce spun happy

| Musique a răspuns (pentru ellaells):

Ești o scumpă! kiss

8 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

Odata ce te-ai ars cu o supa fierbinte, sufli si-n iaurt... urasti toti trandafirii doar pentru ca te-ai intepat intr-unul si lista poate continua, dar este o nebunie.
Suntem vanatori de greseli.

| Wøodenpints a răspuns:

Pentru tine, dacă cineva nu dă doi bani pe iubire și are o atracție mai puternică față de altfel de sentimente, opuse sau doar tangențiale cu iubirea, înseamnă că acesta a iubit cândva și și-a luat-o în gură? Eu cred că ar trebui să mai cauți și alte explicații mult mai logice ca să vezi motivele pentru care iubirea le este indiferentă multora. Că sunt destule.

| ellaells explică (pentru Wøodenpints):

Mai citeste o data intrebarile. M-am referit strict la "a iubi".

| Wøodenpints a răspuns (pentru ellaells):

Și eu nu m-am referit tot la același verb?