| andra24 a întrebat:

Buna tuturor.Am si eu o dilema sentimentala pe care nu mai stiu cum sa o descalcesc si de aceea m-am gandit sa apelez la sfatul vostru.Multumesc din suflet celora care imi vor raspunde intrebarilor mele cu vreun sfat sincer.Acu un an ce faceam si eu permisul de conducere l-am cunoscut pe instructorul autoscolii de care m-am indragostit nebuneste. Timp de cateva luni am tot incercat sa ma apropii mai mult de el sa il cunosc mai bine dandu-i chiar de inteles ca imi placea de el. Dar el mai tot timpul ma tratat cu o anumita seriozitate sau chiar indiferenta motivand intotdeauna ca ar avea prietena sau ca deocamdata eu trebuia sa ma gandesc nu la el ci cum sa imi iau permisul de conducere.In schimb dupa ce mi-am terminat permisul am reluat legaura cu el.Intr-o zi a venit sa ma ia de acasa si am mers la el acasa. Mi-a spus ca ma place dar el are prietena pe care nu vrea sa o lase momentan. Problema e ca am facut dragoste cu el.Ne-am lasat in bune raporturi urmand sa ma caute curand. Dar de la ziua aceea de cand am facut dragoste cu el nu ma mai cautat o luna pana nu l-am cautat eu.Nimic cand l-am recautat el si-a dat disponibilitatea imediat sa ne intalnim ba mai mult ma invitat a iesim la cina la care mi-a dat vestea ca s-a despartit de prietena lui.In seara aceea mi-a pus mai multe intrebari putin ciudate.Adica m-a intrebat ce parere am despre el si daca el ar fi instare sa isi gaseasca o femeie.Eu i-am spus ca e un om normal si in legatura cu femeia i-am raspuns ca normal ca isi poate gasi chiar facandu-i exemplul ca si un handicapat isi gaseste perechea. El a spus ca e un pic confuz cu lumea ce e in ziua de azi cu toate greutatile.Eu i-am raspuns ca duoa persoane cand se iubesc cu adevarat trec peste orice obstacol. El mi-a zis ca sunt o fata buna din punct de vedere a caraterului.Cand ma condus acasa mi-a cerut sa stam impreuna in intimitate dar eu (chiar daca nu era adevarat) am vrut sa il pun la o mica proba (sa vad daca are un anumit interes fata de mine(numai sex sau si persoana mea il intereseaza) l-am refuzat motivand ca am mestruatie.La care el a reactionat foarte pasiv chiar aruncand gluma ca e totul ok daca eu sunt pe,, treburi,, si el este.Nimic totul a sfarsit asa. Ne-am salutat pupat si am ramas ca ne mai auzim chiar revedem.In fine eu dupa aceasta ultima intalnire am tot asteptat de la el vreo veste un sms dar nimic. Nici un semn de viata.Eu i-am trimis un sms(sa imi pun inima in pace) la care l-am intrebat daca avea timp sa iesim sa bem ceva dar el mi-a raspuns ca depinde cum se trezeste dimineata poate putem sa ne intalnim.La care eu m-am jignit si l-am intrebat clar ceea ce voia de la mine? El mi-a raspuns ca voianimic ma dimpotriva ca voia numai sex iar daca eu vreau bine daca nu la revedre amici ca inainte.Eu la acest mesaj i-am raspuns ca putea sa fie mai rezervat in vorba si ca nu sunt carpa nimanui dupa care i-am mai spus ca nu sunt suparata pe el si ca cand se va decide cu adevarat la o relatie serioasa sa ma caute. Dar? A trecut o luna de la toata discutia asta iar el nu ma mai cautat.In schimb cand mai dam fata in fata pe strada ne salutam si atat. Numai ca el dupa cum il citesc pe fata pare cam tulburat cand ma vede dar nu inteleg de ce? Ok acum dupa ce am povestit putin povestea mea mai detaliat (sa intelegeti mai bine) ma puteti sfatui cu vreo vorba buna? Intrebarile mele suntbig grinaca el a avut curiozitatea numai sa vada cum sunt la pat de ce sa mai intalnit si a duoa oara cu mine? De ce mi-a spus ca sa lasat de prietena? De ce mi-a pus intrebarile:Ce parere am despre el si daca el si-ar putea gasi femeie? De ce cand dam nas in nas pe strada pare atat de tulburat(emotiv ca sicum ar fi timid)? Cum sa ma mai comport cu el si sa pot sa imi dau seama daca intr-adevar tine si vrea ceva de la mine? Va rog din suflet sa ma ajutati.Sant intr-o dilema foarte stransa.Multumesc inca odata din suflet tuturor pentru raspuns si pentru rabdarea de am citi mesajul.Pa pa un pupic mare;-)

Răspuns Câştigător
| sadness_8987 a răspuns:

"si vrea ceva de la mine?" cred ca ti-a zis in acel sms exact ce vr de la tine... la fel ca si la a doua intalnire. Acuma am si eu o intrebare pentru tine, daca el ar tine la tine u nu crezi ca te-ar cauta?, nu crezi ca daca ar tine la tine nu i-ar fi frica sa nu te piarda si ar incerca mai mult ( decat ceea ce ai facut cu el)?
In legatura cu acele intrebari ale lui cred mai mult ca el iubeste( in sensul ca nu vrea de la ea ce a vrut si de la tine si ca vrea o rel serioasa) pe alta fata si te-a intrebat acelea pentru a sti parerea unei fete in legatura cu el. Probabil nu vr s-o faca sa sufere si de-aia te-a intrebat cum il vezi u si daca ar putea sa fie cu o femeie.
"De ce cand dam nas in nas pe strada pare atat de tulburat" probabil ii este rusine de cum s-a comportat cu tine
Sa stii ca nu se merita sa iubesti.

5 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Stii versurile lui Minulescu:
"Tu crezi c-a fost iubire-adevarata...
Eu cred c-a fost o scurta nebunie...
Dar ce anume-a fost,
Ce-am vrut sa fie
Noi nu vom sti-o poate niciodata."
Asa incat, incearca sa uiti povestea, si altadata nu te mai indragosti"nebuneste". N-a fost iubire, doar o scurta trecere a unuia prin viata celuilalt.Numai bine.

| fabiola a răspuns:

Si daca as sari peste amanuntele tale, ti-as spune ca este un mare profitor, nu pune pret pe sentimente si te foloseste pentru sex!

| Lexy ♥ a răspuns:

Omu ti-a spus clar am stat cu tine doar ptru SEX. Ce iti mai pui atatea intrebari la ce vrei atatea raspunsuri nu te inteleg. Daca e sa dam vine pe cineva tu esti vinovata. Ce o-i vrea sa te creda mare femeie cand tu te-ai culcat cu el desi stiai ca are prietena(sau chiar daca nu avea el asa ti-a spus) si imi ales asa din prima hai la mine hai la tin...si erea de asteptat ce o sa se intample. Daca tinea la tine te cauta si nu se uita in nici un fel la tine pe strada cred ca asa ti se pare tie pentru ca probabil esti indragostita de el si el nu are voie sa se uite pe strada ca tie ti se pare ca s-a uitat nu stiu cum la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sms-ul este exagerat.Nu tine la tine

| ~♥~da'mi un motiv sa te iubesc~♥~ a răspuns:

Salut. M-am bucurat cand am vazut ce ai scris pentru ca si mie mi s-a intamplat ceva asemanator doar ca nu era instructor. Are si el prietena, dar tot ma suna si vroia sa vina la mine. Intr-un final am acceptat si m-am culcat cu el. Si mie mi-a zis ca ma suna dar nu m-a sunat, se pare ca a vrut doar sex si atat. Imi place de el, sincer zic, dar o sa fac in asa fel incat peste un timp o sa vina el la mine. Eii bine, asta mi-am propus sper sa reusesc pentru ca il cunosc destul de bine. Dar faze de genu mi s-au intamplat cu fost prieten de al meu. Totul era bine, ne vedeam, ieseam cu prietenii, iar intr-o zi a ramas acasa la mine pentru ca eram singura si m-am culcat cu el. De atunci nu mi-a mai dat nici un semn si am fost 4 luni impreuna. Dar mi-am dat seama cum sunt baietii "de genu" si de acum stiu ce sa fac. Deci in final o sa iti zic ce parere am. E clar ca a vrut doar sa vada cum esti la pat, iar a doua oara a zis sa va intalniti pentru ca stia ce o sa se intample si probabil i-a placuthee hee Ai mare grija cu baieti de astia, vor doar sa porfite si nimic mai mult dupa aia te lasa balta. pupic:*