| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor!
Am și eu o problema în legătură cu "prieteniile" din ziua de azi.
Pe scurt, acum un an de zile m-am despărțit de iubita mea din cauza la un băiat din grupul nostru de prieteni comuni cu, care ieșeam în fiecare weekend in diverse locuri. La despărțire el contribuind cu niște vorbe la adresa mea către ea si anume cu anumite lucruri pe care le am făcut eu în trecut (legat de fete) dar si din cei mai povesteam eu, povesteam cu el orice, eram prieteni la catarama în momentul respectiv.
El o plăcea foarte tare si cumva spunându-i lucrurile alea spera ca o sa se despartă de mine și o sa îl aleagă pe el. Un lucru josnic din punctul meu de vedere, imatur și fără coloană vertebrala. Iubita mea la momentul respectiv îmi mai zicea în glume aceste lucruri făcute de mine, dar nu prea le luam asa în serios pana intr o buna zi în care m-a supărat cu insistențele si i-am spus sa creadă tot ce aude, dar sa nu mi mai "reproșeze" nimic si plus de asta am avertizat o de intențiile băiatului respectiv. Ca sa se înțeleagă ei mergeau cu terenul împreună, ea la facultate și el la munca și deseori se întâlneau duminica și vinerea. Ce a făcut ce nu de fata aia m-a despărțit ( ne salutam, vorbim dacă ne întâlnim într-o conjunctura de genu') dar cu el am avut o discuție spunându-i ca nu ma deranjează vorbele ci faptele în timp ce i băteam obrajul.
Toate bună...noi eram o gașca de vreo 20 de persoane mergem la colindat, revelioane, petrecerii, bine eu eram mai introvertit asa în ceea ce privea bețiile și fumatul pentru ca nu eram de mine și fiind și sportiv, dar în ciuda acestui fapt știam sa petrec și fără vicii sa zic asa. Por spune ca ma plăceau fetele pentru ca eram și sunt un timp comunicativ cu vorbele la el și de regula femeile se îndrăgostesc de ceea ce aud,... în fine. De atunci tot grupul m-a dat la o parte. Cel mai mult ma deranjează faptul ca aveam permis și mașina si mereu îi duceau unde aveau nevoie și acum nici nu ma mai saluta pe strada. Azi în ziua de Crăciun au fost la colindat da un vecin care sta la 50 de metrii de mine și nici măcar nu au avut bunul simt ca să ma colinde chiar dacă nu m au mai chemat, și m au văzut ca i-am văzut. "Brigada veche" a rămas tot aia in afara de mine.
Problema mea e ca m-am simțit super aiurea aseară și m-a luat asa o stare nostalgica de nici acum nu mi am revenit. Scriind mesajul acesta m-am descarcat puțin chiar dacă la început am spus ca o sa fie pe scurt ????.
Eu oarecum as vrea sa reintru în gașca, dar ea fiind acolo slabe șanse.
Nu știu ce sfat sa cer, dar sper ca îmi răspundeți cu ceva pozitiv cei care empatica cu mine sau cel puțin au înțeles mesajul meu.
Pot spune ca, caut prieteni noi (fete 20+) ????.
Dacă aveți plăcerea sa vorbim lăsați instagramul aici sa o sa va contactez eu.
În cele din urma va urez sărbători fericite și binecuvântate! ????

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este evident ca prieteii s-au dezis de tine, probabil din ceea ce ai spus si facut in grup, care i-a deranjat.

Nu-i nimic, frumusetea esteca prietenii ti-i alegi tu, deci poti oricand sa-ti faci altii ca si iubitele, alta care s ate iubeasca si sa fie doar a ta.

Nu mai cauta fete noi online, ca adun numai gunoaie sau minciuni.
Credeam ca ai invatat ceva pana la anii astia, ca fetele reale se gasesc in viata rala, nu pe forumuri de copii si nici online.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prieteni noi fete 20+laughing)))))