| jhonsmyth a întrebat:

Buna tuturor,as avea o mica intrebare,si sper sa primesc un raspuns pe masura,are cineva idee cum ce si cum se poate renunta la Cetatenia Romana?
Detin cetatenie Germana,si as vrea sa renunt la cea din Romania,nu ma ajuta la nimic,acolo nu am prieteni, am doar neamuri, ...deci spuneti-mi unde trebuie sa ma adresez asa in generel, dau funda si vot si o cafea happy

Răspuns Câştigător
| blueSky_3324 a răspuns:

Ce misto! ai dubla cetatenie. Cum sa renunti la ea?! Poate, n-ai de unde sa stii acum sigur, dar ve-i avea nevoie de ea mai tarziu..si atunci ce-ai sa faci. ai multe drepturi fiind cetatean al unei tari, comparativ cu imigranti. Nu te incomodeaza cu nimic, las-o acolo! sau te deranjeaza ca esti privit roman acolo?

5 răspunsuri:
| blueSky_3324 a răspuns:

By the way..in ce localitate stai? Tare mult as vrea sa vb cu cineva care este deja acolo. In octombrie vin si eu in germany si am mai multe nelamuriri. Crezi ca ma poti ajuta?!

| jhonsmyth explică (pentru blueSky_3324):

Da te pot ajuta, dar nu stiu ce anume te-ar interesa...de munca? de acte etc etc...eu locues in Berlinhappy

| jhonsmyth explică (pentru jhonsmyth):

Locuiesc in Berlinhappy scuze

| blueSky_3324 a răspuns (pentru jhonsmyth):

Da..actele si nu numai

| jhonsmyth explică (pentru blueSky_3324):

Da add la dont_break_my_heart90 si asa vbhappy