| Bingoo a întrebat:

Buna tuturor,de la o vreme ma simt ciudat,mi se pare ca lumea face totul impotriva mea,toate au inceput de cand am divortat pentru ca sotul ma insela si a rupt legatura cu mine,de atunci mi se pare ca toate merg prost,am in permanenta o stare de vinovatie ma simt incapabila de multe ori penibila,mi se pare ca orice comentariu a altora se refera la mine! Nu ma simt sigura deloc,astept intotdeauna opinia altora pentru a lua o decizie,am crezut ca daca imi gasesc pe cineva situatia se va schimba dar tipul acesta e foarte bagaret,simt ca se baga cu bocancii in viata mea si a copilului,de la prima intalnire se crede deja tatal copilului,se serveste singur la frigider,si mai e si putin nesimtit,gen ragaie,e prea lipicios,are mai multe lucruri care nu imi plac la el decat ce imi plac,in schimb ma bucur ca imi accepta copilul,oare e ceva la mine, sunt eu prea exagerata?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pornești în relație cu un "handicap" - copilul. De preferat o persoană in exact aceeași situație. Greu de găsit dar nu imposibil

| Freya1 a răspuns:

Probabil e normal sa fi in depresie.Ai ramas singura cu un copil, bărbatul te-a înșelat cu alta si atunci apar semne de întrebare si griji mai multe.Probabil ai devenit complexata de felul în care te comporti si areti, ca te gândesti mereu ca ai gresit, ca esti defectă.Pe urma a apărut teama de cum te vei descurca cu un copil sau singura, cine te va lua si etc dar trebuie sa te aduni.Trebuie să iti revi,sa iti repari asa zisele defecte pe care consideri ca le ai, sa pui mai mult pret pe tine si sa lupți pentru copil.
Ai gresit cu alegerea făcută, iar daca vei sta in continuare cu omul acela doar pentru ca iti accepta copilul chiar daca nu il iubesti vei pica din lac in put.Tu singura iti crosetezi lanțul nefericirii tale din viitor prin alegerile proaste facute.
Trebuie să ceri custodie comună pentru copil si sa împărțiți sarcinile, sa aiba si el grija de copil si sa iti plateasca o pensie alimentară.Sa te îngrijește, sa mergi la un psiholog si sa nu accepti primul venit in viata ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.treci printr-un episod depresiv și ai idei delirante de persecuție z urmărite, ideea că ești în centru unui complot sau că ești spionată. scăpa de cioflingarul ăla, se vede că nu are cei 7 ani de acasă și nu te prea respectă, nici educat nu prea e, de unde l-ai luat de pe gherla?