| DoDoHeart a întrebat:

Mie imi place un baiat din clasa a VIII-a iar eu sunt in a IV-a.Nu stiu daca si el ma place iar asta pot s-o aflu numai daca intreb. Voi ce ma sfatuiti?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Daca nu ai vorbit niciodata cu el, iti recomand mai intai sa o faci si abia apoi sa vorbesti cu el despre sentimentele tale pentru el s.a.
Crede-ma, iti spun din propria experienta. Odata imi placea de un baiat din scoala, cu care nu vorbisem in viata mea [nici eu nu-mi dau seama cum a inceput sa-mi placa de el] si am pus o colega de-a mea [care e prietena destul de buna cu el] sa-l intrebe ce crede despre mine s.a. iar el a zis ca nu stie din moment ce nici nu ma cunoaste, deci mai intai ffa cunostinta, si vorbeste cu el iar abia apoi exprima-ti sentimentele pentru el.
O zi buna si succes!

| Quinacridone a răspuns:

Buna,! Pai fa-ti curaj si incearca daca nu risti nu castigi!