| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor!
Nu stiu cum sa încep, ...am 20 de ani si locuiesc într-un sat din Maramures(Stramtura) si am ajuns la varsta asta fara sa fi avut o relatie, nu am tinut niciodata o fata de mana, nici nu am sarutat una si normal ca sunt virgin.Pe langa asta nu am nici un prieten,doar un coleg, doi cu care mai vorbesc uneori. Sunt retras social, adica eu nu ies duminica sau în sarbatori prin sat cu ceilalti care se întalnesc toti la baruri si beau sau pe la chefuri(nu-mi place alcoolul si nici distractia, plus ca am iesit si eu de cateva ori cu ei si am fost marginalizat). Nu stiu ce sa fac, ma tot gandesc la viitor si ma tem ca nu o sa reusec în viata desi învat bine la postliceala sanitara si chiar as vrea sa dau si de medic, dar viata sociala ma tem ca o sa ma faca un om al strazii.Sunt foarte trist, eu sunt de fel un baiat foarte sufletist si îmi place sa-mi ajut parintii la fân si la alte treburi agricole (suntem o familie modesta) si mai vorbesc cu oamenii cand trec pe langa ei si cu altii de varsta mea, îi salut.Desi eu nu consum alcool si nu am fumat niciodata, nici o fata nu se uita la mine si multi din sat ma vorbesc de rau ca si cum as fi ultimul gunoi. Nici la nunti nu-mi place sa merg deorece cand merg ma iau toate transpratiile si stau mai mult singur sau cu veri de ai mei însurati. Duminca iarasi trebuie sa merg la nunta si îmi tot fac griji.M-am gandit ca poate sunt prost si de aia sunt asa si poate daca as învata foarte bine, as citi sute de carti as fi alt om, m-am apucat si de sala ca sa ma transform ca sunt prea gras si dupa aia poate poate... Poate doar învatand si sa am un job as iesi din situatia asta, dar ma tem ca nimeni nu ar angaja un asistent ciudat crying
De multe ori m-am gandit ca ce rost are sa mai traiesc, dar m-am gandit ca o eventuala sinucidere i-ar supara tare pe parinti.Nu stiu ce sa fac o sa raman toata viata un gras prost si virgin care nu are pe nimeni si o sa ajung sa cercesc crying
Va rog ajutati-ma?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate ai timp sa mergi pe calea cea dreapta. Slabeste si fa culturism sa prinzi muschi pe tine apoi cu noroc dai de una pe la gym daca e unde stai tu

| Celcestietot a răspuns:

Lasa frate ca esti bine. Pana la urma nu scrie nicaieri ca trebuie la varsta asta sa nu fi virgin. Cu timpul iti vei face prieteni si bineinteles si o iubita. Important este ca macar sa incerci sa schimbi si tu ceva daca nu esti multumit de tine. Citeste din Biblie si Dumnezeu iti va da puterea sa te schimbi, iti garantezwinking!

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Iești ateu? Daca nu afla ca ești pe placul lui Dumnezeu, si ca El are ceva special pentru tine.Citește Biblia si vei afla care este voia lui Dumnezeu cu privire la tine.Studiu binecuvântat!

| Ineys a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Deci daca e Ateu nu e pe placul lui Dumnezeu?

| Maia55 a răspuns:

Te înțeleg. Sa îți iasă din cap gândul cu sinuciderea. Ai zis ca ai doi colegi cu care mai vorbești. Da-le mesaj și ieși într-o seara cu ei. În seara aia fii cât poți tu de comunicativ, sa nu ai rețineri. Încearcă sa te incluzi în discuțiile lor și fa-te plăcut. Poate în grupul acela vor fi și fete și vei avea ocazia sa vorbești cu ele, sa nu fii timid. Știu ca e greu la început, dar sunt sigura ca vei reușii. Arata-le celorlalți cum ești tu cu adevărat, cred ca îți dorești să fii un băiat comunicativ, atunci fii. Pune-ți gândul asta dimineața în cap și începe schimbarea. Nimic nu e ușor, dar nici imposibil. Când vei pleca din satul tău tot asa o sa ai nevoie de puțin tupeu și de comunicare. Nu o sa ajungi sa cerșești, stai liniștit. Dacă îți propui ceva vei reușii.