| BndVictoria a întrebat:

Buna tuturor. Vreau sa trimit un colet prin Posta Romana. El contine o pereche de pantofi care sunt in cutia lor proprie.Pentru a ambala coletul imi trebuie decat coala alba? Sau mai pun cutia de pantofi intr-o alta cutie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cutia pantofilor e foarte buna dar dupa ce ambalezi in hartie sa sigilezi cu scoci sau sa legi coletul cu sfoara.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Împachetezi cutia direct cu coală albă, treci datele tale și ale destinatarului, completezi un tipizat care îl iei direct de la Poștă, îl sigilezi cu scoci. Se poate aplica și sfoară prin împachetare dublă dar nu ai sigiliu tu ca să pui la îmbinări, nu este deloc țărănește!
Succes!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Cu sfoara nu ca e prea taraneasca metoda baga hartie sifonata in cutie sa nu se zdruncine incaltamintea apoi coala alba si 3 ture de prelandez nu e lipici ala scoci da.

| BndVictoria explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri.Toate m-au ajutat foarte multe, v-as fi dat la toti fundita ♥Dar am ales primul mesaj. Multumesc inca odata :*