| anonim_4396 a întrebat:

Uneori rad aiurea sau cand nu trebuie si nu stiu de ce, efectiv uneori ma bufneste rasul in situatii mai putin amuzante sau rad asa aiurea ca imi aduc eu aminte de ceva sau pur si simplu se intampla ceva amuzant si rad incontinuu. O data parintii mei se certau, se injurau etc si pe mine ma bufnise râsul pentru ca isi dadeau replici, ma opream din râs si peste cateva secunde cand imi aminteam iar radeam si cred ca am facut asa vreo 6 minute. Azi trecusem pe strada si era un batran care avea masca de protectie pe cap, incepusem sa zambesc pentru ca ma abtineam sa nu rad si dupa cateva secunde am inceput sa rad ca proasta dar ma oprisem pentru ca treceau oameni si nu voiam sa creada ca sunt o nebuna si rad ca proasta. O data eram afara cu niste verisori si niste vecini urlau si se certau si unul dintre baieti a zis razand "mama cum tipa" si o fata a spus "nu e amuzant" dar deja începusem si eu sa rad, situatia nu mi se parea asa amuzanta dar efectiv imi venea sa rad. Acum câteva zile o colega mi-a zis ca mama ei si-a ranit tare degetul la munca pentru ca si l-a prins la un aparat, ea povestea serioasa dar eu începusem ca proasta sa rad si nu ma puteam abtine, ea zicea "de ce razi? Nu e amuzant" si ma opream dar iar imi venea sa rad, aici nu mi se parea amuzant ce i se întâmplase mamei ei dar cred ca mi se parea amuzant felul in care povestea, habar n-am dar efectiv radeam fara sa vreau. Spuneti-mi cum ma pot abține in a râde. Poate stiti voi ce am de rad asa in momente nepotrivite sau de ce uneori nu ma pot opri din ras. Am uitat sa zic ca anul trecut ma bufnise rasul la ora de istorie si era sa fiu data afara din clasa si cu un 4 in catalog. Am 13 ani si nu stiu ce sa fac...

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Esti la varsta aia mai crazy laughing

| Ineys a răspuns:

Stai linistita, si eu rad la fel de mult. Rasul e sanatos, continua sa razi.

Răspuns utilizator avertizat
| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns:

Se aude rasul meu si se vede ca masca se misca laughing