| pinkygloss a întrebat:

Bunahappy va rog daca stiti citate despre maica domnului, rugaciuni, poezii si inventate, fotografii cu biserici inchinate ei, etc ceva despre ea scrieti-mi cateva.Imi trebuie la religie

Răspuns Câştigător
| Biencush a răspuns:

Bucura-te Marie, Regina Cerului sunt rugaciuni, iar daca scrii Lourdes, Lisieux-franta, Medjugorje-bosnia, Cacica-Romania(locuri speciale de pelerinaj) pe google ai sa gasesti foarte multe informatii despre aparitiile ei.Succes!

13 răspunsuri:
| ileanaadrianastan a răspuns:

Trebuie sa fac o precizare! Miriam nu a fost Maica Domnului, numai mama lui Jeshua/Iisus. Nici Iisus nu a pretins ca ar fi copilul lui D-zeu, numai Mesia. Si a gresit asa cum a gresit si Shabtai Zvi in anul 1666. Creatorul Spiritual si Unic al Universului nu poate avea fii humanoizi. Deoarece este un Spirit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bune sfaturi biencush. Tias mai putea propune Troparul Maicii Domnului la rugaciuni si uite si un citat pe care l-am gasit:,, Sa ceri mereu ajutorul Preasfintei Fecioare, Maica lui Dumnezeu si Maica omenirii: prin blândetea ei de Mama, ea va atrage iubirea lui Dumnezeu asupra sufletelor pe care le vizitezi, pentru ca ele sa se decida - in munca lor obisnuita, in profesiunea lor - sa fie marturisitori ai lui Isus Cristos." tonguetonguetonguebig grinbig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rugaciune catre Maica Domnului,a nodurilor

O,Mama prea iubita si Prea Sfanta Marie
Tu care desfaci "nodurile" ce ii sufoca pe copiii Tai
Intinde-Ti Mainile Milostive spre mine
Iti incredintez astazi acest "nod"(necaz; il numim,pe cat posibil) si toate consecintele negative
Iti dau acest "nod" care ma chinuie si ma face nefericita si ma impiedica sa ma unesc cu Tine si cu Fiul Tau,Mantuitorul meu
Cred cu tarie ca poti sa desfaci acest "nod" pentru ca Domnul Iisus iti da intreaga putere
Tu esti Mama mea,stiu ca vei face asta pentru ca ma iubesti cu Insusi Iubirea Lui Dumnezeu
Maica Domnului, care desfaci "nodurile" vietii mele, roaga-Te pentru mine!
Iti multumesc Maicuta mea prea iubita (3 metanii)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si mie ini trebuie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe google poze cu maica domnului.

| pinkygloss explică:

Ms biencush:X

| pinkygloss explică:

BanBan90 hai mai lasa-ma cu din astea si nu suntem colegitongue
si pentru tine e valabil mesajul

| pinkygloss explică:

Scuze am crezut ca de mine ai zis dupa aia am vazut ca ziceai de ileana stan

| Anyta_Ana_1988 a răspuns:

Rugaciune Cuvinase cu adevarat sa te fericim pe tine nascatoare de dumnezeu cea pururea fericita si prea nevinovata si maica dumnezeului nostru ceea ce esti mai cinstita decat heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat serafimii care fara stricaciune pe dumnezeu cuvantul l-ai nascut pe tine cea cu adevarat nascatoare de dumnezeu te marim!

| BanBan90 a răspuns:

Cred ca suntem colegi de scoala ca si eu am aceiasi tema...am un raspuns si un citat pentru ileanastan :" Cititul tampeste";"Prostia omeneasca nu are limite"(multumim ca ne demonstrezi asta); "Sa ne fereasca Dumnezeu de cei care au doar convingeri si nici o indoiala";"Un prost gaseste intotdeauna unul mai prost care sa-l admire"...si astea nu sunt doar pentru tine, sunt pentru toate specimenele de genul tau

| Jurcoane_Denisa_1994 a răspuns:

Tu Maica Sfanta
Azi ati multumim
Si ati spunem sincer
Te iubim an Veci Amin.

Tu Maica Sfanta
Mama lui Isus
Tie ati multumim
Ca bucurie ne-ai adus.

Preacurata Mama
Azi ne anchinam
La Domnul Isus
Bucurie sa avem.

| JorjetGgi a răspuns:

Hei! Vezi ca poezii gasesti daca scrii poezi inchinate Maicii Domnului iar rugaciuni la fel. Daca iti trebuie minuni gasesti daca scrii pe pagina de pornire google : minuni savarsite de Maica Domnului; iar citate sincer chiar nu stiu si eu am cautat dar nu am gasit.
OK, SPER SA ITI FOLOSEASCA INFORMATIILE! Pa, pa!

| Deny1301 a răspuns:

Mda...si mie imi trebuie...