| Lost In Your Smoke™ a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine! Peste 2 saptamani particip la un concurs despre Uniunea Europeana.Profesoara mea mi-a dat mai multe materiale dar mi se par foarte multe amanunte si sincer nici nu stiu de unde sa incep cu invatatul.Cine a mai participat la astfel de concursuri? Sau daca puteti sa-mi faceti un rezumat cu ce trebuie sa stiu neaparat pentru acest concurs.
Merci:*

2 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Don't worry, be happy
http://ro.wikipedia.org/wiki/Uniunea_European%C4%83
Tu trebuie sa inveti, noi nu putem invata pentru tine;)

| dya a răspuns:

Pai ar cam trebui sa stii despre Ce este? cum s-a format? cand, cum de catre cine?
Tari ce sunt in Ue