Întrebare recomandată | baby99 a întrebat:

Peste o săptămâna este un concurs de taekwondo la care vreau sa particip, dar nu ştiu cum este la astfel de concursuri pentru ca nu am participat niciodată. Cum este la asfel de concursuri? De cate ori trebuie sa mă lupt cu cineva? Dacă. câştig prima,, rundă " mai trebuie sa mai lupt cu încă cineva pentru medalia de aur? Dar dacă mă lupt doar eu care ia medalia de bronz, pentru ca dacă sunt doar eu cu ea una ia medalia de aur nu de argint. Va rog sa-mi explicaţi.

1 răspuns:
| NotToday a răspuns:

Depinde de categorii si numarul de participanti. Dupa parerea mea mai mult de 2-3 lupte nu cred ca o sa ai... Dar mai sunt probe de forta, de tehnica, de precizie si de agilitate care iti pot aduce medalii sumplimentare. Succes!