| stropescgagici a întrebat:

Credeti ca exista viata dupa moarte? Argumentati va rog.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aia care au fost in moarte clinica pot da amanunte, ei trec in lumea mortiilor si se intorc inapoi ca sa ne dea de inteles ca exista un drac si un dumnezeu dupa ce murim

| AFR81 a răspuns:

Ce argumente putem sa aducem? A existat vreun mort care a venit inapoi pe lume si a povestit oamenilor ce e "dincolo"? Nici macar cartile scrise de oameni care au studiat in detaliu problema nu pot servi drept proba pentru ca, evident, nimeni nu stie cum e dupa ce un om moare.

| stropescgagici explică (pentru AFR81):

Si cum se face ca eu comunic cu bunica mea care este decedata de 9 ani? Este exact la fel cum era inainte sa intre in Rai, dar din pacate doar eu o pot vedea iar ceilalti ma privesc ca fiind nebun...dar nu este asa...

| AFR81 a răspuns (pentru stropescgagici):

Detaliaza daca vrei.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stim, ca atare, o sa argumentam cand se va intoarce primul mort din groapa!

| Drimmero a răspuns:

De unde sa stim?

| LoveSleep a răspuns:

Întreb primul mort pe care îl văd și te anunț.
Nu mai bine să fii sigur?

| RainmakerX a răspuns:

Cred in reincarnare dar nu am vreun motiv pentru asta... probabil ca au fost anumite persoane care m-au influentat.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Sunt niste documentare f interesante. Oameni de stiinta care au studiat si 30 de ani fenomenul. Argumentele lor, noi de unde sa avem argumente?

| Sociopat a răspuns:

Cred ca-i reincarnare sau inexistenta

| ShaOfHatred a răspuns:

Aici e dupa fiecare. Nu o murit nimeni si sa invie cat sa ne spuna, deci crede fiecare ce doreste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba, el se referea sa argumentati de ce credeti, ceea ce credeti.
Nu sa aduceti dovezi ca exista sau nu exista.

| mvcxzghjjhgfdsjhgf a răspuns:

Nu toate persoanele se pot trezi din morti dar sunt altele persoane care dupa ce mor trec citeva zile si se trezesc.Sunt morti care au fost dezgropati pentru anumite motive si unii din ei au fost gasiti intorsi sau in alte pozitii adica ei sau trezit dar au murit fiindca erau in paanica.Mortii mot sa innvie dac din ei nu sunt scoase organele