| EllyMaria a întrebat:

Voi ce planuri de viitor aveti?batting eyelashes

9 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Nu-s atât de terminat ca om, încât să-mi planific viaţa. Mie-mi plac surprizele.

| EllyMaria explică (pentru Woodenpints91):

Nu mi se pare un motiv pentru care un om ar fi numit "terminat", doar prin simplul fapt ca are anumite teluri in viata.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru EllyMaria):

Una e să ai un scop, alta e să-ţi planifici viaţa. Sunt teorii extrem de diferite.
Când ai un ţel, încerci prin orice mijloace să ajungi la el. Când îţi planifici viaţa, ştii cam ce-o să se întâmple mai mereu.

| EllyMaria explică (pentru Woodenpints91):

Ok, iti planifici viata, dar n'ai cum sa stii ce se va intampla mereu, poate doar ce ai vrea tu sa se intample. happy
Intrebarea mea putea suna si asa :"Ce vrei sa te faci cand vei fi mare?", asteptand raspunsuri ca: "Vreau sa urmez liceul X si facultatea Y, iar apoi sa ma fac "medic"". Intelegi? :d

| Woodenpints91 a răspuns (pentru EllyMaria):

Păi cam asta înţeleg eu prin planificare de viitor. Adică, tu ştii de-acum ce o să faci şi unde o să fii peste 10 ani. Wow, ce viaţa palpitanta.
Eu m-am decis cu 2 zile înainte de înscriere la ce facultate să dau, dacă mi-ar fi spus cineva cu 2 luni înainte că voi da la istorie, l-aş fi scuipat între ochi.
Dar în fine, trăiţi-vă vieţile voastre monotone şi mai previzibile decât canicula vara.

| EllyMaria explică (pentru Woodenpints91):

Exact acelasi lucru mi s-a intamplat mie cu liceul, nici in ziua inscrierii nu stiam unde sa dau. La facultate sunt foarte hotarata (momentan), nu incerc sa-mi planific viata, imi place sa cred ca stiu ce vreau, atata tot.big grin

| Woodenpints91 a răspuns (pentru EllyMaria):

Şi eu ştiu ce vreau, dar ştiu ce vreau acum. Nu ştiu ce vreau peste 10 ani.

| Elvina a răspuns:

Sa devin reporter de razboi.

| IndiferentXD a răspuns:

N'am frate nici un plan!
Nu stiu ce fac maine, dar peste un an!