| Myforyou a întrebat:

Buna Voi credeti în chestia asta ca daca canta cucuveaua moare cinevastraight face? De cateva zile tot canta pe aici pe langa mine (nu chiar la mine) ...si lumea spune ca atunci cand, candta aceasta pasare înseamna ca moare cineva.Voi ce parere aveti?, este adevarat?

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Nu este adevarat, e doar o superstitie ca si cu pisica neagra, numarul 13 etc.
Oricum mereu mor oameni indiferent daca canta cucuveaua sau nu.

2 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Dacă ar fi fost adevărat, vă făceam cadou câte una. Din păcate e doar o superstiţie.

| Myforyou explică (pentru Woodenpints91):

laughing) nu prea am înteles bine comentariu tau da ma rog. :d