| Robert03122002 a întrebat:

Voiam sa știu dacă îți poți da in judecată părinții pentru a dobândi din averea lor. Chiar și bunurile rămase de la bunici. (E doar o întrebare, nu e o problema personală)

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"poți da in judecată părinții pentru a dobândi din averea lor"

câți ani ai?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se poate.

| RoCkKiD a răspuns:

Nu ai dreptul in mod automat la "avera lor" decat daca mor si nu au lasat-o altcuiva prin testament. In cazul bunicolor, daca nu cumva bunicii ti-au lasat ceva tie prin testament, proprietatile bunicilor devin ale parintilor iar apoi ale tale dupa ce mor.

Cat timp ei sunt in viata nu ai dreptul la nimic.